Erkmen'de alt yapı çalışmaları

Erkmen'de alt yapı çalışmaları
Belediye Başkanı Memduh Kuş, termal bölgenin ve yeni oluşan konut bölgesinin kanalizasyon şebekesinin tamamlanarak faaliyete geçtiğini bildirdi.

Afyonkarahisar'ın Erkmen belde Belediye Başkanı Memduh Kuş, termal bölgenin ve yeni oluşan konut bölgesinin kanalizasyon şebekesinin tamamlanarak faaliyete geçtiğini bildirdi.
Çalışmaların 1 milyon 750 bin TL'ye mal olduğunu dile getiren Erkmen Belediye Başkanı Kuş, şebekenin ödemesinin İller Bankası kredisi ile yapıldığını kaydetti. Paranın 828 bin TL'lik kısmına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katkı sağladığını ifade eden Kuş, bölgedeki sıranın ise içme suyu şebekesinde olduğunu söyledi. Başkan Kuş, projelerin tamamlandığını ve ihale aşamasına gelindiğini belirterek, içme suyu şebekesi projesinin Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri kapsamına girdiğini böylece projenin ihale bedelinin yüzde 50'lik kısmına BELDES ödeneğinden hibe kullandırılacağını, geriye kalan yüzde 50'lik kısmın ise İller Bankası'nca kredilendirileceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com