"Ermeni meselesinde Türkiye'nin resmi bir tezi yok"

"Ermeni meselesinde Türkiye'nin resmi bir tezi yok"
Türk Tarih Kurumu Ermeni Araştırmaları Masası Başkanı Prof. Dr. Kemal Çiçek, "Ermeni meselesinde Türkiye'nin resmi bir tezi yok. Keşke resmi tez olsaydı, şu anda herkes o tezi bilirdi" dedi.

Türk Tarih Kurumu Ermeni Araştırmaları Masası Başkanı Prof. Dr. Kemal Çiçek, 'Ermeni meselesinde Türkiye'nin resmi bir tezi yok. Keşke resmi tez olsaydı, şu anda herkes o tezi bilirdi' dedi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tarih Kulübü tarafından 'Ermeni Meselesinin İç Yüzü' konulu bir konferans düzenlendi. Abdullah Kaptan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa Türk Tarih Kurumu Ermeni Araştırmaları Masası Başkanı Prof. Dr. Kemal Çiçek konuşmacı olarak katıldı. Ermeni meselesine değinen Çiçek, 'Ermeni meselesiyle ilgili Türkiye'nin resmi bir tezi yoktur. Keşke resmi tez olsaydı. Çünkü şu anda herkes o tezi bilirdi. Ayrıca okullarda da öğretirdik. Kötü olsun ama bir resmi tezimiz olsun' diye konuştu.
Ermeni meselesi konusunda Türkiye'nin sessiz kaldığını da söyleyen Prof. Dr. Çiçek, 'Bu konu üzerinde fazla durulmuyor. Çünkü Türk milleti olarak başımıza kötü bir şey geldiğinde içimize atarız. Susarız ve konuşmayız. Bizden bu konuda bir özür bekliyorlar. Peki özür dilersek bu olay kapanacak mı? Özür dilediğimiz zaman Ermenilerle can ciğer arkadaş mı olacağız? Eğer böyle düşünenler varsa yanılıyorlar. Ermenistan'a bir gezi düzenledim. Orada devlet, 'soykırımı tanı, bedelini öde, tazminatını ver' yazılı afişler astırmış her bir caddeye. Demek ki özür dilersen bu iş kapanmayacak. Tazminat alacaklar' dedi. Yaklaşık 2 saat süren konferans sonrası Çiçek'e teşekkür plaketi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com