Ermeniler'den Kobe'ye THY Baskısı!

Ermeniler'den Kobe'ye THY Baskısı!
Kobe Bryant'ın Türk Hava Yolları'nın anlaşma imzalaması başta Los Angeles olmak üzere ABD'de yaşayan Ermenilerin tepkisine neden oldu...

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ermeni Gençleri Federasyonu, Los Angeles Lakers'ın yıldız basketbolcusu Bryant'tan THY ile yaptığı 2 yıllık sponsorluk anlaşmasını feshetmesini istedi.

ERMENİLER TEPKİ GÖSTERDİ
Ermeni Gençleri Federasyonu, Kobe'nin ayrıca bir açıklama yaparak, "Türkiye'nin 'Ermeni soykırımı'nı reddetmesine tepki göstermesini" beklediklerini ifade etti. Amerikan Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA) Başkanı Aram Harparyan da Bryant'ın bu anlaşmadan çekilmesi ya da ABD Kongresi tarafından hazırlanan "soykırım" tasarısını desteklemesi gerektiğini söyledi.

THY BASİT BİR ŞİRKET
THY'nin basit bir özel şirket olmadığını söyleyen Hamparyan, "Bu, çoğunluk hissesi Türk hükümetine ait olan bir şirket" ifadesini kullandı. Hamparyan, California'da 600-700 bin Ermeni'nin yaşadığını, bunların çoğunun da Los Angeles'ta oturduğunu belirtti. Hamparyan, "Bu insanların tamamına yakını Lakers taraftarı ve Kobe hayranı. En azından şimdiye kadar öyleydi" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com