Ermenilere göz kırpıyor!

Ermenilere göz kırpıyor!
Ermeni soykırımı inkarına ceza yasası 19 Aralık'ta Fransa meclisinde...

- Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ermeni lobisinin oyunu almak isteyen Sarkozy'nin de desteklediği yasa tasarısı 19 Aralık'ta mecliste görüşülecek.

-Tasarı kabul edilirse senatoya gönderilecek. Senatonun da kabul etmesi durumunda tasarı onay için Cumhurbaşkanı'nın önüne getirilecek.

- Ermeni lobisinin oyu için sözde soykırım yalanları ile Fransa gündemini işgal eden Sarkozy'e kendi siyasetçileri ve vatandaşları da tepki gösteriyor.

- Başka ülkelerin tarihlerini yargılamaya çalımak yerine Fransa'nın Cezayir işgali ve katliamlarının hesabını vermesi gerektiğini söyleyenler Sarkozy'i 'Oy için Ermenileri kullanmak' ile suçluyor.

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da "Eğer Türkiye 'Ermeni soykırımını' kabul etmezse gerekeni kanunlar ile yaparız" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 'Ermeni soykırımı inkarına ceza yasası' için düğmeye bastı.

Kendi partisi olan iktidardaki UMP partisinden 50 kadar milletvekilinin, Fransız kanunlarını AB hukuğuna uydurmak için Fransa Ulusal Meclisi'ne verdikleri 'Fransa tarafından kanun ile tanınmış soykırımların inkarı ve küçük görülmesi suçlarına 1 sene hapis ve 45 bin Euro para cezası'nı öngören kanun tasarısı jet hızı ile kanun komisyonu tarafından kabul edilerek gene jet hızı ile meclis gündemine alındı.

19 Aralık günü meclis genel kuruluna gelecek olan kanun tasarısı yapılacak görüşmelerden sonra oylanacak. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Ermenilerin oy ağırlığı da göz önüne alınarak meclis genel kurulundan geçmesi garanti görülen kanun teklifi daha sonra görüşülmek üzere Fransa senatosuna gönderilecek. Tasarı, senoto tarafından da kabul edilirse onay için Cumhurbaşkanı'na gidecek.

DİĞER BİR KANUN TASARISIDA SENATODA BEKLİYOR

Bundan bir kaç ay önce yapılan senato seçimlerine kadar sağ partili senatörlerin çoğunlukta olduğu Fransa senatosu sosyalist partili senatörlerin seçimleri kazanmasıyla Fransız solunun eline geçti. Senatonun yeni üyelerinden Ermeni aktivist senatör Philippe Kaltenbach 5 Mayıs'ta senatodan geçirilmeye çalışılan fakat anayasaya aykırı olması nedeni ile red edilen kanun tasarısını olduğu gibi tekrar senatonun gündemine getirdi. Yasa tasarısı, 5 Mayıs 2011 tarihinde anayasaya uygun olmadığı gerekçesi ile UMP partili senatörler tarafından red edilmişti.

BU SEFER KANUN TEKLİFİNİN YASALAŞMA İHTİMALİ VAR

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmak isteyen adayların, Ermeni oylarını almak için yaptıkları bu yarış, kendi siyasetçi ve vatandaşların da da büyük tepki topluyor.

Bir çok tarihçiyi, Fransa'da yaşayan Türkleri ve Türk asıllı fransızları, hukuk adamlarını ve Türkiye ile olan ilişkileri hiçe sayarak yapılan bu oy kapma yarışında 'sözde Ermeni soykırımı'nın kullanılması tepkilerin artmasına neden oluyor.

VATANDAŞLAR VE FRANSIZ SİYASETÇİLER TEPKİLİ

Fransa'da 19 Aralık'ta görüşülecek olan tasarıya tepki gösterenler sadece Türkler değil. Kimi fransız vatandaşları ve siyasetçiler de Fransa'nın gündem önceliğinin ekonomi olduğunu, yapay gündemler ile halkın kandırıldığını söylerken kimi siyasetçiler de Fransa'nın önce kendi soykırım tarihleri ile yüzleşmesi, Cezayir soykırımı için adım atması gerektiğini söyleyerek Sarkozy'nin haddini aştığını söylüyor.

Sarkozy'e tepki gösterenler Sarkoz'nin bir konuşmada söylediği "Fransa'nın tarihinden utanmasına gerek yok, Fransa asla soykırım yapmadı.

Fransa 'final solution'ı icat etmedi. Fransa 'insan hakları'nın yaratıcısıdır. Fransa, insan haklari için dünyada en çok mücadele veren ülkedir" videyu ve Fransa'nın Cezayir işgalinde çekilen görüntüleri yayınladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com