Eroğlu: Referandumda 'evet' demeliyiz

Eroğlu: Referandumda 'evet' demeliyiz
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomisine sahip ilk 10 ülke arasında olabilmesi için vatandaşların 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanması gerektiğini söyledi.

- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomisine sahip ilk 10 ülke arasında olabilmesi için vatandaşların 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanması gerektiğini söyledi.
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesini ziyaret etti. Eroğlu, ilçe meydanında kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. İlçe meydanında vatandaşlara seslenen Bakan Eroğlu, AK Parti hükümetinin hedefleri arasında Türkiye'nin dünyanın en büyük ekonomisine sahip ilk 10 ülke arasına yerleştirmek olduğunu söyledi. Eroğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında bu hedefi tutturacaklarını söyledi. Eroğlu, bunun olması içinde referandumda vatandaşların 'evet' demesi gerektiğini kaydetti.
Üniversitede öğretim görevlisiyken yurt dışına çıkışlarında Türk parasının değil başka ülkelerin parasının ne kadar değerli olduğunu bir anısıyla anlatan Bakan Eroğlu, 'Öğretim görevlisiyken birçok ülkeye konferanslar vermeye gittim. Bir seferinde cebimden para çıkarırken 10 milyonluk bir paramız çıktı. Yanımdaki yabancı ülkeden bir profesör de bana bakarak, 'hocam bakıyorum da çok zenginsin' dedi. Bende 'sizin paranızla 10 lira eder ancak' dedim. Bana öyle bir gülüşü vardı ki hiç aklımdan çıkmaz. Allah'a şükür o dönemleri atlattık. Kimsenin yapamadığını, birçok insanın yapamaz dedikleri 6 sıfırı paramızdan attık. Artık dünya devletleri arasında paramızın da değeri var insanımızın da.' dedi.
Bakan Eroğlu meydanda yaptığı konuşmanın ardından partisinin Sandıklı İlçe teşkilatını ziyaret etti. Eroğlu, burada partililerle bir süre sohbet etti. Eroğlu, daha sonra da MHP'li Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol'u ziyaret etti. Eroğlu, Belediye Başkanı İsmail Elibol'dan, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Eroğlu, Sandıklı esnafını da ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com