Erol'dan 3 atın madalya

Erol'dan 3 atın madalya
Romanya'nın başkenti Bükreş'teki 88. Avrupa Erkekler Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda 3 altın madalya kazanan Erol Bilgin'in antrenörü Hilmi Pekünlü, onun, 2005 yılından bu yana dünya ve Avrupa şampiyonalarında her yıl madalyasını alıp, Türkiye'yi e


     Pekünlü,  yaptığı açıklamada, koparmada 133, silkmede 160 kilo ağırlıkları kaldırarak, toplamda 293 kiloyla Avrupa şampiyonluğunu elde ettiğini anımsattı.
     Bilgin'in çocukluğunda başladığı halterde kendisini kısa sürede yetiştirdiğini belirten Pekünlü, yeteneği sayesinde Yıldız Milli Takım'a seçilip 45 kiloda Avrupa şampiyonu olduğunu, daha sonra gençlerde dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandığını anlattı.
     Pekünlü, 18 yaşındayken 2005 yılında Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası'na katılan Bilgin'in, burada ikinci olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:
     ''Geçen yılki Avrupa Şampiyonası'nda bir altın, iki gümüş madalya kazanması onu gerçekten üzmüştü. Orada silkmede bir hakkını kaçırmış, koparmada altın almıştı. Koparma ve toplamda da altın alabilirdi. Pekin Olimpiyatları'na 4 hafta kala belinden ağır bir sakatlık geçirdi. Yaklaşık iki ay süresince masajı ve tedavisiyle bizzat ilgilendim. Haftalarca sadece barla çalıştık. Yavaş yavaş çıtayı yükselterek burada koparmada 140, silkmede 170 kilo ağırlık kaldırdı. 2-3 ay antrenman yapamadığından oluşan 5-6 kilo fazlasını şampiyonadan önce verdi. 5-6 aydır yoğun çalışmamızla beraber dereceleri çok güzel. Koparmada 133, silkmede 160 kilo kaldırarak rahat bir şampiyona geçirdi ve ülkemize 3 altın madalya getirdi. Bayrağımızı göndere çektirdi, İstiklal Marşı'mızı söyletti. Erol, 2005 yılından beri yüzümüzü kara çıkarmadı, her yıl madalyasını alıp dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.''
     Bilgin'in, bu yıl dünya ve Avrupa düzeyinde yapılacak üç önemli şampiyonaya daha katılacağını bildiren Pekünlü, iyi çalışarak 2012 Londra Olimpiyatları'nda madalya kazanacağına inandığını kaydetti.
    
     -EROL BİLGİN'İN BABASI-
    
     Erol Bilgin'in babası Mehmet Bilgin de oğlunun Avrupa şampiyonasındaki yarışmasını eşi ve iki kızıyla televizyonda canlı yayında izlediğini belirtti.
     Avrupa şampiyonluğunu kazanmasının kendilerine büyük gurur yaşattığını anlatan Bilgin, şöyle konuştu:
     ''Erol'un müsabakasını televizyonda canlı yayında izledik, neredeyse ailece kalp krizi geçiriyorduk. Orada bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı'mızı okuttuğu için onunla gurur duyuyoruz. Arkadaşlar, akrabalarımız, köylülerimiz telefonla bizi arayıp tebrik ettiler. Oğlumdan olimpiyat şampiyonluğu da bekliyoruz. Onu yetiştiren antrenörü Hilmi Pekünlü'ye çok teşekkür ederim.''
     Oğlunun, 19 Mayıs İlköğretim Okulunun ikinci kademesinde öğrenim gördüğü sırada haltere başladığını ifade eden Bilgin, kolu kırıldıktan sonra bile yılmadığını, iyileşip yeniden haltere döndüğünü sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com