“Erotik şarkılar güzeldir”

“Erotik şarkılar güzeldir”
Marmara Forum'daki uzay yolculuğu sergisini gezen Süperstar, Eurovision'u değerlendirdi, uzayla ilgili konuştu.

Simülatöre binen Ajda Pekkan sanal da olsa küçük bir uzay yolculuğu yaptı. Simülatörün biraz sarstığını söyleyen Pekkan; ”Başım dönmedi ama hakikaten çok sert hareketler…” dedi. NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş gelmiş yüzden fazla parça ve çok büyük uzay maketlerini yakından inceleyen Pekkan sergiyi gezdiği için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Gezisi sırasında Kanarya İlkokulu öğrencileri tarafından karşılanan Süperstar, öğrencilerle birlikte ‘Yakar Geçerim’ adlı şarkıyı okudu.

”Bir gün onları yakından görebileceğimizi hayal bile edemiyorduk!”

İstanbul Exhibition İcra Kurulu Başkanı Kemal Gürkaynak rehberliğinde sergiyi gezen Pekkan, sergideki fotoğraflarla ilgili olarak çocuklara; ”Bizim de sizin yaşınızdayken gördüğümüz şeylerdi. Hayal bile edemiyorduk bir gün onları daha yakından görebileceğimizi. Yıllar geçse de içimizdeki çocukluk geçmiyor. Biz hep çocuk olarak kalacağız. Biz de çocuğuz diye bakıyoruz birbirimize. Her ne kadar Ajda Pekkan olmuş olsam da yine ben onlardan biriyim gibi” dedi.
‘Uzaya gitmeyi hiç düşündünüz mü?’ sorusuna Ajda Pekkan; ”Hiç düşünmedim. Ne işim var, İstanbul da evden çıkıpta Etiler’e kadar gitmek istemiyorum ne Uzayı. Birgün hakikaten çıldırıpta, insan hani ütopyalar bahsediyor, ben çıldırıp da Uzaya gidiyorum demem ama İstanbul’un trafiğinden dolayı sırf söz olarak söyleyebilirim; ‘Ben Uzaya gitsem daha iyi olacak, orası daha sakindir’ diye… dedi.

Ufolara inanıyorum ama görmüyorum!

Ufolara inanıyor musunuz sorusuna Pekkan; ”Ufolara inanıyorum ama görmüyorum. Çünkü kimse göstermiyor. Hani bir sürü ufolar geçiyordu, niye bugün gelmiyor, ben varım diye mi” diyerek esprili bir yanıt verdi.
”Eurovision’a katılmayacak olmamızdan memnun oldum! Çok taraf tutuyorlar, politik durumlarda var!”

Türkiye’nin Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmayacak olmasıyla ilgili olarak Ajda Pekkan; ”Ben memnun oldum. Çok taraf tutuyorlar, insan üzülüyor o zaman o kadar emeğe. Çünkü Türkiye o anlamda sanatçısına çok yatırım yapıyor. O puanlamalar da son dakika muhakkak bir oyunlar oynanıyor, birbirlerini tutuyorlar. O yüzden bence daha iyi, çocukların da morali bozuluyor çünkü. Daha ilerleyen yıllarda tekrar karar değiştirip gidebilirler, bu yılki karar bu sene için. Politik durumlar da var. Ayrıca düzgün olmaması. İyi bir müzikle, iyi bir şarkıyla girmek lazım. Dünya genelinde müzisyenlerle çalışmak lazım. Hep kendimizi çok beğeniyoruz ama bence çok başka müzikler var” dedi.
1980 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldığı Petr’oil adlı şarkının hâlâ beğenildiğinin hatırlatılması üzerine; ”Haklısınız doğru ama o zaman böyle imkanlar yoktu, politika yine vardı ama daha yalındı her şey. Şimdi çok daha değişik. Teknolojiyle beraber her şey başka bir tarafa gitti” dedi.

Günümüzdeki müziklerden şikayetim yok ama çok da mutlu değilim!

Günümüzde ki müziklerle ilgili olarak Ajda Pekkan; ”Çok şikayetim yok ama çok da mutluyum diyemiyorum. Albümler eskisi gibi satmıyor. İşte o zaman çok bedbahtım çok üzgünüm. Bir anda o kadar emek boşa gidiyor. O yüzden single’a döndük. 12 şarkı bulmak, onları yapmak, onlara zaman harcamak epeyce para ‘ dedi.

”Yazarlıkta katiyen sizin kulvarınızda değilim”

Köşe yazarlığıyla ilgili Pekkan; ”Hiç öyle iddiam yok. Bazen sessiz oturmak, sadece sahnede şarkı söylerken durmak belki beni biraz ajite etti. Biraz kendi kendimi sıkmaya başladım. Dedim ki; ‘benim ne günahım var, biraz da ben yazayım bakayım şöyle ne oluyor? Önce belki yadırgayan olmuştur ama katiyen sizin kulvarınızda değilim. Sakın öyle kabul etmeyin. Biraz kendimle dertleşiyorum ben. Hatta biraz daha da dertleşeceğim. Bu ana kadar biraz çekinceliydim, şimdi biraz daha rahatım” dedi.
‘İlk yazınız için sabaha kadar düşünmüşsünüzdür her halde?’ diye sorulması üzerine Süperstar, ”Evet, uykum kaçıyor. Bilseydim şarkı sözü yazardım” dedi.

”Müzikte erotizm benim için problem olabilir mi?’

Müzikle ilgili yazınızda müziğin artık erotizm içerdiğini yazdınız; ‘sizin için problem mi?’ diye sorulması üzerine Pekkan; ”Benim için problem olabilir mi? Ne kadar güzel bir şey. Bütün insanlara içindekileri hatırlatıyor. Dışarı çıkartıyor belki de, onu hatırlatıyor. Tabi çok teşhir halinde olmasa daha iyi olur. Tarz meselesi, seçim ve zevk meselesi diye düşünüyorum” dedi. İlerleyen zamanlarda sizden daha erotik şarkılar dinleyebilecek miyiz diye sorulması üzerine Pekkan; ”Ha bir o eksikti hayatımda” diyerek gülerek yanıt verdi.

Gerçek olan; bugün biz dünyada yaşıyorsak bir insan olarak, bu aşamalardan geçmiş, dünyanın bütün bu insanları kendilerini feda etmişler ve onların sayesinde bizler tekamül edip bir yerlere varmış insanlarız ve bundan sonraki nesillerce de yıllarca bu böyle olacak. Ben bir Kova burcuyum. Eğer o an o şeyin içinde olsaydım, o duyguların içinde ve bana teklif edilseydi ki şüphesiz evet derdim, çünkü çok seviyorum bu tarz heyecanları. Ama şimdi insanın aklı başında olunca; o zaman belki ölmek yoktu ya, şimdi var artık!” dedi.

Cesaret mi kayboluyor sorusuna; ”Cesaret değilde ne lüzüm var şimdi evimizde otururken birden bire Uzay’a gideceğiz” dedi. Fobiniz mi var diye sorulması üzerine; ”Yok, hiç fobim yok” diyerek yanıt verdi.


Simülatör Ajda’yı sarstı: Tek başıma binseydim, kimse yok mu diye bağırırdım!

Simülatürden indikten sonra Ajda Pekkan; ”Çok güzel geçti ama buna mutlaka fiziksel olarak hazırlanmak lazım. Başım dönmedi de hakikaten çok sert hareketler. Herhalde bunun bir sporu var, yemek yeme şekli var. Bir hazırlık lazım gibi geliyor bana. Tek başıma binseydim her halde kimse yok mu diye bağırırdım, bayağı bir sarsıyor, çekindim doğrusu” dedi.

Uzaya gitseydim yanıma hiçbirşey almazdım!

Uzaya gidecek olsanız yanınıza alacağınız ilk üç şey ne olurdu sorusuna Pekkan; ”Hiç bir şey almazdım, tek başıma giderdim. Artık mesuliyet istemiyorum çünkü” dedi.

”Ben de paraşütü çok severim ama tehlikeli şeyler bunlar”

Felix’in paraşütle atmosferden Dünya’ya atladığının hatırlatılması üzerine, Pekkan; ”Heyecan verici şeyler bunlar. Bende çok severim paraşütü ama hep tehlikeli şeyler bunlar. Ancak okuduğumuz zaman ya da sizin başınıza geldiği zaman yaşıyoruz” dedi.
”Kıyamet teorileri kehanet… O paranoyaya girmek istemiyorum!”

21 Aralık Maya takvimi kehanetiyle ilgili olarak Pekkan; ”Bu konuda gazetelerde bir sürü şey okuyorsunuz, korkusu mu kaldı? Korkacak bir şey kalmadı. Keman teli gibi her şey al istediğin notadan çal yani. Olup biten o kadar çok şey var ki, o yüzden o tür bir paranoyaya da girmek istemiyorum. Bunların hepsinin kehanet olduğunu varsayıyorum, o yüzden de olacaksa olacak çocuklar, biz yapacağımızı yapıyoruz. Yaşadığımız kadar yaşıyoruz, ne yapacaksak yapıyoruz ama yukarısı görüyor bütün bunları” dedi.

”Hatalarının bedelini ödeyecekler”

Daha önce estetikleriyle ilgili hakaret boyutunda açıklamalar yapan Prof. Dr. Nazım Durak davasıyla ilgili olarak; ‘Sizinle anlaşmak istemişler ama siz pek yanaşmamışsınız. Dava sürecek mi, kazanırsanız ne olacak? diye sorulması üzerine; Pekkan; ”Daha çok var ama, hatalarının bedelini ödeyecekler. Ben bunu uzatmak istemiyorum çünkü avukatım bakıyor” dedi. Pekkan, davayı kazanması durumunda da parayı bir hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi.

Tarkan ile çok farklı bir elektriğimiz var!

Yeni albüm çalışmalarına başladığını söyleyen Pekkan, Muazzez Abacı ile alaturka albüme düet yapacakları yönündeki haberleri doğruladıktan sonra; ”Geçen yaz üç şarkım birden damgasını vurdu. Yeni single projesi de önümüzdeki yaza damgasını vuracak. Herkesin ağzına düşecek bir şarkı olduğunu söyledi. Tarkan ile birlikte çok farklı bir elektrikleri olduğunu söyleyen Pekkan; ”Biz aile olarak o kadar yakınız ki. Zaten öyle oluyor, aile olmadan çalışılmıyor ki. Aile olmadan hiç kimse kimseyle beraber olamıyor. Artık her şey çok başka türlü oldu. Biz ayrıştırmıyoruz yine de bizlerin daha soyut yaşamından kaynaklanan kopukluklar oluyor. O kopuklukları gidermeye çalışıyoruz belirli zamanlarda. Bunu da müziğe yansıtıyoruz.” dedi. (Yakar Geçerim, biri bu ve Ben Yanmışım” Korsan sorunuyla ilgili olarak Pekkan; ”Telif hakları yasasının çıkmasını somut bir şekilde istiyorum.” dedi.

 

Kadına şiddetin bitmesi gerekiyor ! Hayvan hakları yasasının somut bir şekilde çıkmasını istiyorum!

Sizler gibi güzel insanlara bizler gibi böyle hep ufku geniş insanlara ideolojik bakış yakışmıyor. O yüzden kadına şiddetin bitmesi gerekiyor. Hayvan hakları yasasının da soyutluktan kurtulup daha somut bir hale gelmesi gerekiyor. Herkes birbirini sevsin istiyorum artık. Bir sevgisizliktir gidiyor…”

2012 sizin için nasıl geçti diye sorulması üzerin Pekkan; ”Benim için rüzgâr gibi geçti” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com