"Ersoy, tam bir vatanseverdi"

"Ersoy, tam bir vatanseverdi"
MHP Kütahya Kadın Kolları Başkanı Elif Kaya, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 74. ölüm yıl dönümü ve Mekke'nin fethi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Kütahya Kadın Kolları Başkanı Elif Kaya, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 74. ölüm yıl dönümü ve Mekke'nin fethi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
'ERSOY, TAM BİR VATANSEVER'
MHP İl binasında kadın kolları üyeleri ile birlikte basın tolnatısı gerçekleştiren MHP Kadın Kolları Başkanı Elif Kaya; 'Ünlü Şairimiz, İstiklal Marşımızın yazarı ve biz cihan harbinden çıktıktan sonra yorgun bir millete ümit aşılayan İstanbul'dan çıkarak, Anadolu'ya giden ve bağımsızlık ateşinin orada canlanmasına vesile olan, Türk Milleti'nin kalbinde İstiklal Marşı ile ölümsüzleşen bir büyük şairimiz. O sadece şair yönüyle değil, davranışıyla, toplumun içinden gelmesiyle, toplum hep onda kendisini buluyor. O hem eğitimci yönüyle hem bir öğretmen, hem bir veteriner, hem bir yazar, hem de büyük bir şair. Ve bu özellikleriyle o yorgun millete hep ümit aşılamış ve kendi o mütevazi kişiliğinin altında her zaman bağımsızlım ve dik duruşuyla bu millete yazılarıyla, şiirleriyle aşılamış ve ölümsüz bir büyük şairimiz. Onu bu vesilelerle anmak ve gelecek nesillere taşıyıp, anlatmak ve anlamak önemli' dedi.
'FETİH RUHU İŞGALLERİ BİTİRİR'
Fethin, toprakları ele geçirip işgal etmek değil, tam tersine, her şeyi sahibine iade etmek olduğunu ifade eden Elif Kaya, “Fetih, içimizdeki ve çevremizdeki işgalleri kaldırmaktır. Kalbin fethi ise kalbi 'la' süpürgesiyle temizleyip, 'illalllah'ı o tertemiz gönül sarayına yerleştirmektir. Mekke, fetihte önder şehirdir. ” ifadelerini kullandı.

'YENİ YIL YENİ UMUT DEMEK'
Hepimizin yeni yılda hedefleri umutları, sevinçleri, özlemleri vardır diyen Kaya; 'Ve yeni yıla yaklaştıkça koca bir yıl ne yaptık, yaptığımız iyi kötü ne varsa gözden geçiririz.Gelen yıl için hayaller ve planlar yaparız.
Umarım ki 2011 yılı hepimiz için umut dolu bereketli bir yıl olur. Olaylar karşısında bazen üzülür bazen seviniriz , bizi hayata bağlayan zaman içinde her geçen gün güçlenir ve olgunlaşırız.' şeklinde yeni yıla insanların umutla girmeleri gerektiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com