Ersun Yanal'dan Anadolu Üniversitesi projesi!

Ersun Yanal'dan Anadolu Üniversitesi projesi!
Eskişehirspor teknik direktörü Ersun Yanal, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ı ziyaret etti. Yanal, ziyaretin ardından yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Aydın ile uzun zamandır temasta olduklarını kaydetti. AÜ'nün kentin önemli değerlerinden biri olduğunu ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

''AÜ ile yapılacak ortak çalışmalarla kentin değerlerini daha iyi yere getireceğiz. Bunun için görüş alışverişinde bulunduk. Eskişehir'in spor anlamında çok önemli potansiyeli var. Türkiye'nin en büyük gücüne sahip üniversitelerin başında gelen AÜ ile spor ve kültür çalışmalarının altyapısını konuştuk. 'Eskişehirspor ile AÜ'nün ilişkilerini nasıl düzenleriz, altyapı kaynağını nasıl geliştiririz' gibi konuları değerlendirdik. Sporun her branşına önemli değerler yetiştirmek için ortak çalışmalar yapacağız. Üniversiteler artık halkla iç içe. Üniversiteler sadece diploma veren bir yer değildir. Gelişimlere katkıda bulunan bir konum içine girdiler. AÜ'nün spora olan desteği artacaktır. AÜ'nün Eskişehir'in sporuna ve sanatına önemli katkılar yapacağını umuyorum. AÜ'nün ciddi olanakları var. Futbolu ve her türlü sporu Eskişehir'e yaymak istiyoruz. AÜ ile ortak yapacağımız organizasyonlarda üniversite öğrencilerini de içine katacağız.''

Yanal, bir gazetecinin kentteki yeni stadın yeriyle ilgili tartışmaları hatırlatması üzerine, ''Statlar sadece haftanın bir günü değil her gün kullanabilen özel yerler haline gelmelidir. Statlar kentin önemli yaşam alanlarından biri olmalıdır'' dedi.

-''İmkanları Eskişehirspor'a ve Türk sporuna sunmak istiyoruz''-

Prof. Dr. Aydın da Yanal'ın Eskişehirspor'da başarılı olacağına inandığını belirterek, ''Bundan kuşkumuz yok. Yanal ile Eskişehirspor özelinde işbirliği konusunu görüştük. Ersun hoca Eskişehir için iyi bir fırsat. Eskişehirspor'a ve Türk sporuna her türlü desteği ve imkanları sunmak istiyoruz. Üniversiteler sadece diploma veren ve araştırma yapan kurumlar değildir. Topluma hizmet misyonunu kendimize ilke edindik. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul ile en gelişmiş altyapıya sahibiz. Ersun hocamızla vizyon birliği içindeyiz'' dedi.

Yeni stadın yerinin nereye yapılması gerektiği konusunda yaşanan tartışmalara da değinen Prof. Dr. Aydın, şunları söyledi:

''Daha önce Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'a, mevcut stadın yıkılması durumunda, takımın, AÜ İki Eylül Yerleşkesindeki BESYO Sahası'nı kullanılabileceğini söylemiştim. Bunun üzerine kapasite artırmak üzere yatırıma girdik. Yeni yatırımla 15 Mayıs'tan itibaren 15 bin kişilik kapasiteye ulaşacağız. Bu stadı Eskişehirspor'un kullanımına açarız. Şimdi Sazova gündeme geldi. Yatırım ve fizibilite teknik bir konu. Kent önderleri bunları değerlendirir. İhtiyaç olursa AÜ'nün stadı hazır. 'Gece maçları için Atatürk Stadı'ndaki ışıklandırmanın montajını buraya yaparız. Sonra bizde kalır' dedik. AÜ olarak bize düşen görevi yerine getiririz.''

Ziyarete CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ve Eskişehirspor Sportif Direktörü Zafer Tüzün de katıldı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com