Erteleme Değil İptal!

Erteleme Değil İptal!
Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi...

Spor Toto Süper Lig'de bu akşam saat 20.00'de başlaması gereken Bursaspor-Beşiktaş karşılaşması, çıkan olaylar nedeniyle iptal edildi

TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, yaptığı açıklamada, Bursa Atatürk Stadı çevresinde çıkan olaylar üzerine valilik, emniyet birimleri, maçın gözlemcileri, hakemleri ve diğer sorumlularla yaptıkları görüşmelerden sonra TFF Yönetim Kurulu olarak, ''güvenli bir şekilde oynanamayacağı'' gerekçesiyle Bursaspor-Beşiktaş maçının iptaline karar verdiklerini bildirdi.

Arıboğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Çünkü, Beşiktaş maçın oynanacağı stada dahi giremedi. Daha önce taahhüt edilmesine rağmen, Beşiktaş taraftarları maça gelemedi. Büyük olaylar çıktı. Bu yüzden TFF Yönetim Kurulu olarak güvenli bir şekilde oynanamayacağı gerekçesiyle maçı iptal ettik. Bu maçla ilgili son kararı TFF Yönetim Kurulu verecektir.''

ERTELEME DEĞİL, İPTAL
Futbol Federasyonunun Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu, LigTV'ye yaptığı açıklamada, maçın iptaline ilişkin kararın Bursa Valiliği, emniyet müdürlüğü, maç temsilcisi ve hakemlerle yapılan bilgi akışı sonrası alındığını söyledi.

''Bütün bu gördüklerimizden sonra müsabaka talimatı uyarınca maç güvenliğiyle ilgili olaylar ve seyirci olayları nedeniyle müsabaka talimatının verdiği yetkiyle bu maçın oynanmamasına karar verdik'' diyen Egemenoğlu, şunları kaydetti:

''Bu karar tehir, erteleme değildir. Bu karar maçın oynanmaması yönündeki bir karardır. Müsabaka talimatı gereğince Yönetim kurulumuz maçın akıbetiyle ilgili ivedi olarak toplanarak bir karar verecektir. Yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda da hem açıklama, hem de gerekenler yapılacaktır. Kararı alan merci maçın hakemi değil, futbol federasyonu yönetim kuruludur. Bu karar erteleme değildir. Maçın oynanmaması yönünde verilmiş bir tedbir kararıdır.''

KARAR PERŞEMBE GÜNÜ VERİLECEK
Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile Beşiktaş arasında bugün oynanması gereken, ancak taraftarların neden olduğu olaylar nedeniyle iptal edilen maçla ilgili Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 12 Mayıs Perşembe günü olağanüstü toplanacak.

Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, söz konusu karşılaşmayla ilgili kararın, federasyon yönetim kurulunun 12 Mayıs Perşembe günü gerçekleştireceği olağanüstü toplantıda verileceği bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile Beşiktaş arasında Bursa Atatürk Stadı'nda yapılması gereken 32. hafta müsabakasının; Bursa Valiliği, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ile maçın temsilcilerinden edinilen bilgiler ve çıkan olaylar neticesinde karşılaşma güvenliğinin sağlanamadığının anlaşılması sebebiyle, Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uyarınca tedbiren oynatılmamasına karar verdi. Söz konusu karşılaşma ile ilgili kararı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 12 Mayıs Perşembe günü yapacağı olağanüstü toplantıda verecek.''

BEŞİKTAŞ CEPHESİ:

"TÜRKİYE'YE YAKIŞMAYAN MANZARALAR"
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Komitesi Başkanı Serdar Adalı, ''Bırakın Bursa'ya, Türkiye'ye yakışmayan manzaralar'' dedi.

Adalı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun iptal kararının ardından Beşiktaş kafilesinin, konakladığı Holiday Inn Otel'den ayrılması sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, olayları tasvip etmediklerini belirtti.

Adalı, ''Uzücü bir durum, Türkiye futboluna yakışmıyor. Bırakın Bursa'ya, Türkiye'ye yakışmayan manzaralar'' diye konuştu.

Daha sonra Beşiktaş kafilesi, otel önünden geniş güvenlik önlemleri altında ayrıldı. Kafileyi Bursaspor Genel Müdürü Osman Nuri Biçer ile yöneticiler Recep Bölükbaşı, İlhan Uslu ve Selçuk Eren uğurladı.

Yöneticiler de Beşiktaşlılara olaylar nedeniyle üzüntülü olduklarını belirttiler.

Kafileye, çevik kuvvet minibüsü ile 3 polis otosu eşlik etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com