Ertuğrul Günay Güvercinlik'e El Attı!

Ertuğrul Günay Güvercinlik'e El Attı!
Güvercinlik'te atık suların ormanlık alandan geçerek denize dökülmesi, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı harekete geçirdi...

Günay'ın, Muğla Valisi Fatih Şahin ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Şahin'i arayarak, "Bir an önce arıtmayı hızlandırın, pis suların denize akmasını önleyin" talimatını verdiği belirtildi.

Bu sabah erken saatlerde Bodrum'a gelen Müdür Şahin, iş makinaları ile denize akan pis suların ormana yönlendirilmesini sağladı.

Bakan Günay'ın talimatı üzerine bugün sabah saatlerinde Muğla'dan Güvercinlik Köyü'ne gelen ve teknik ekiplerle arıtma tesisinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Mehmet Şahin şunları söyledi:

"Burada şikayet edenler ve mağdurların hepsi haklı. Böyle bir durum, özellikle turizm bölgesinde kabul edilemez. İlgili kurumlara projenin hazırlandığını ve bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini söylüyoruz. Bugün iş makinaları ile arıtma tesisinden taşan suların denize dökülmesini önlemek için suyun yolunu değiştirdik ve mecburen ormana doğru verdik. Atık sular orman içindeki toplama çukurlarında biriktiriliyor, şu an için yapabileceğimiz en acil çözüm yolu bu."

Arıtmadan akan pis suların bugün de denize akmaya, yerli turistlerin de denize girmeye devam ettiği görüldü.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin, insanların denize girdiği Güvercinlik koyundan aldığı numunelerin görüntüsü söze gerek bırakmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com