Ertuğrul Özkök: Pişmanım

Ertuğrul Özkök: Pişmanım
28 Şubat sürecinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olan Ertuğrul Özkök, andıç haberinin kendisi için bir utanç olduğunu söyledi. Özkök, "O dönem dolduruşa geldik, pişmanım" dedi

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 28 Şubat süreciyle ilgili, dönemin Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, gazeteciler Fatih Çekirge ve Abdurrahman Dilipak’ı dinledi.

Özkök, 28 Şubat sürecinde Genelkurmay Başkanlığı'nın çok sayıda gazeteciyi andıçladığını, o dönem genel yayın yönetmenliğini yaptığı Hürriyet Gazetesi'nin de andıç listesini ayrıntılı bir şekilde yayımladığını anlattı.

Özkök, "O dönem dolduruşa geldik, pişmanım" dedi.

"Artık darbe olmaz"

Özkök, darbelerin olmaması için sivillerin kendi sorunlarını halletmesi gerektiğini belirtirken, "Sivil toplum güçlü olsaydı 12 Eylül'ü yaşamazdık. Bundan sonra darbe olmaz Türkiye'de. Sivil toplum güçlenmeye başladı." dedi.

O dönemde Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi olan Fatih Çekirge de, "Sincan'da tankları Genelkurmay yürüttü, biz gazetecilik görevimizi yaptık" dedi.

Sincan'da tankların medya görüntü alabilsin diye orada bırakıldığını kaydeden Fatih Çekirge, tankların yürütülmesinin rutin bir uygulama olmadığının altını çizdi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ise Abdullah Çatlı'nın öldürülmesinin de 28 Şubat'ın bir parçası olduğunu savunarak, Türkiye'deki derin yapıyı Çatlı'nın da tasfiye etmek istediğini, bunu fark eden derin yapının da Çatlı'yı infaz ettiğini öne sürdü. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com