Ertuğrul Özkök 'Tayyipçi'lere seslendi!

Ertuğrul Özkök 'Tayyipçi'lere seslendi!
Ertuğrul Özkök bugünkü köşesinde Tayyip Erdoğan'a toz kondurmayanlara seslendi.

Gezi Parkı olayları ile sert bir tavır takınan muhafazakar bayan gazeteciler Erdoğan'a adeta toz kondurmuyor, biri laf söylese kesecek kadar güçlü oluyorlardı. Ertuğrul Özkök bu tutumu eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yazısında özellikle Nihal Bengisu Karaca'yı hedef alan Özkök, "Erdoğan'a diyet borcunuz yok" dedi...

Özkök bir okurundan gelen "türbanlı bir kadına aşık olur musunuz?" sorusuyla başladığı yazıda "evet" yanıtını verdikten sonra bu soruları soran kadınlara ben de şunu sormak isterdim. “Şarap içen bir erkeğe âşık olabilir miydiniz?” diyerek karşı bir soru yöneltti.

"Son yıllarda öğrendiğim en önemli şeylerden biri, başörtülü kadınların da kadın olduğu gerçeğidir” diyen Özkök sözü Gezi eylemleri ve başörtülü yazarların tutumuna getirdi.

TÜRBANLI YAZARLARIN ERDOĞAN'A DİYET BORCU MU VAR?

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca'nın Gezi'yi salt bir "anti Tayyip" hareketi olarak gördüğünü ve basite indirgediğini vurgulayan Özkök, türbanlı yazarların “Biz Erdoğan sayesinde sokağa çıkabiliyoruz, dolayısıyla onu yedirtmeyiz..." şeklinde özetlenebilecek bir anlayış içinde olduklarını yazdı.

Özkök "laik kadınlar ‘Cumhuriyet’e, mütedeyyin kadınlar da ‘Erdoğan’a, ebediyete kadar devam edecek bir vefa ve diyet borcuna sahip değil" dediği yazısında başörtülü yazarlara bazı tavsiyelerde bulundu... (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com