Ertuğrul Sağlam'dan Bobo ve Serdar yorumu!

Ertuğrul Sağlam'dan Bobo ve Serdar yorumu!
Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, açıklamalar yaptı...

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kulübün resmi yayın organı olan Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, oyuncu arayışlarının ve görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, kadrodaki oyunculardan daha iyisi olmadığı takdirde transfer yapmayacaklarını söyledi.

"CUMA GÜNÜNE KADAR CİDDİ ADIMLAR ATMALIYIZ"
 
Transferde işin ekonomik kısmının önlerine engel olarak çıktığını ifade eden Sağlam, cuma gününe kadar ciddi adım atmaları gerektiğini vurgulayarak, ''Arayışlarımız devam ediyor. Bobo'nun şartları ağır geldi bize. Bobo'dan muhtemelen vazgeçtik. Bobo ile ilgili karşı taraftan bizim kabul edebileceğimiz bir rakam gelmezse kesinlikle bu oyuncuyu almaktan vazgeçeceğiz. Bobo olmadıysa alternatif elimizdeki isimlere bakacağız. Sadece Bobo'ya endeksli bir transfer politikamız yok. Bobo'dan hariç 3 tane daha alternatif isim var elimizde. Transfer konusunda 2 gün içinde net şeyler ortaya çıkacak. Açıkçası biraz daha hızlı davranmamız gerekiyor. Bir tane sağ kanada bir tane de ön tarafa oyuncu alacağız. İki oyuncu da yabancı olacak ama yurt içinden de olabilir'' dedi.
 
''Futbol enteresan bir şey. Tartarak oyuncu alıyorsunuz. İspanya'dan gol kralını alıyor adam. Bir geliyor, sonra teneke çalarak kovalıyoruz adamı'' diyen Sağlam, Bursaspor olarak ilk yarıda ligde istedikleri sırada olmamalarına karşın transferlerden azami ölçüde faydalandıklarını belirtti.
 
Kaleci Carson'un takıma ciddi katkısının olduğunu, Basser, N'Diaye, Adem'in de as kadroda yer aldığını anımsatan Sağlam, Sestak'ın son dönemde performansının artmaya başladığını, Bangura'nın milli takımda geçirdiği sakatlıktan sonra toparlanamadığını, Tagoe'nin de Gana Milli Takımı'nda forma giydiğini anlattı.
 
''17 MAÇI DA KAZANMAK İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ''
 
Tecrübeli hoca, ligin ilk yarısının kendileri açısından çok iyi geçmediğini anımsatarak, ikinci yarı ve sezon sonu ile ilgili hedeflerinin, ''en iyisini yapmak'' olacağını belirtti.
 
Üst bir hedef koyarak oyuncuları ve camiayı baskı altına almak istemediğini dile getiren Sağlam, ''Somut hedef koyduğunuzda zaman içerisinde motivasyonunuzu kaybedebiliyorsunuz. 17 maçı da kazanmak için sahaya çıkacağız. Sonunda nereye geliriz, hep beraber göreceğiz'' diye konuştu.
 
''EKONOMİK ANLAMDA 4 BÜYÜK TAKIMIN ÇOK GERİSİNDEYİZ''
 
Sağlam, Türkiye'de bir Anadolu takımı olarak zirve mücadelesi yapmanın, büyük hedefler kovalamanın çok zor bir iş olduğunu belirtti.
 
Bundan sonraki dönemde, sezona ''ilk 4 - ilk 5'' parolasıyla başlayabilmek için çok güçlü olmaları gerektiğine işaret eden Sağlam, ''Her yönümüzle güçlü olmamız lazım. Büyük hedefler büyük futbolcularla yakalanıyor. Bir tane iyi futbolcu almaya kalkıyorsunuz, karşınıza bir rakam çıkıyor oturuyorsunuz öyle... Hani çocuk çok pahalı bir şey almak istiyor, fiyatı bir öğreniyor, boynu bükülüyor, geri çekiliyor. Biz de çok açık konuşayım bu durumdayız yani. Hem taraftarımızı havaya sokacak hem takıma direkt katkı sağlayacak oyuncu almaya kalkıyorsunuz, rakamı duyunca geri çekiliyorsunuz. Bir defa ekonomik anlamda çok dezavantajlıyız biz. 4 büyük takımın çok gerisindeyiz. Biz 'tarihi transferler yaptık' derken, Trabzonspor'un aldığı bir adama eş değer geliyor. Bugün Fenerbahçe 'adam alacağım' diyor, 10 milyon euroyu çıkarıyor koyuyor masanın üstüne. Futbolcu kötü çıkıyor, devre arasında gönderebiliyor, yenisini tekrar alıyor'' ifadelerini kullandı.
 
Sağlam, Bursaspor olarak başarılı geçen dönemle ilgili iyi yaptıkları şeyleri çok iyi analiz edip, neleri iyi neleri de kötü yaptıklarını ortaya koyup, bu gerçekler doğrultusunda hareket edeceklerini bildirdi.
 
''HAYAL TACİRLİĞİ YAPMAMAK LAZIM''
 
Türkiye'deki en önemli sıkıntının yetersizlikler içinde büyümeye çalışmak olduğuna işaret eden Sağlam, Bursaspor olarak yavaş yavaş büyüyeceklerini belirtti.
 
''Biz eğer birden 'büyük takım olduk' havasına girersek, hayal kırıklığına uğrarız'' diyen Ertuğrul Sağlam, ''Merdivenin basamaklarını yavaş yavaş tırmanıp hazmederek yürüyüş yapmak lazım. Şampiyon olduk tamam ama, 'biz büyük takım olduk, biz her şeyi hallettik' demek olmaz. Trabzonspor 4 defa art arda şampiyon oldu, ondan sonra 26 sene durumu ortada. O kadar para harcadılar 26 sene şampiyon olmadılar. Demek ki zor bir iş bu. Türkiye'de zirveye oynamak, hele ki büyük olmak çok farklı bir şey. Sadece parayla büyük olunmuyor. Sadece başarıyla da büyük olunmuyor. Sadece taraftarla da büyük olunmuyor. Onun için bunun tamamını değerlendirmek lazım. Hayal tacirliği yapmamak lazım'' dedi.
 
YAZICI: "BOBO TRANSFERİ TAKIMIN EKONOMİK DENGESİNİ BOZACAK RAKAMLARA ULAŞTI"
 
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Bobo'dan menajeri Figer'in ödenecek meblağ da işin içine girince, transferi kulübün ekonomik dengesini bozacak rakamlara ulaştığı için vazgeçtik'' değerlendirmesinde bulundu.
 
Yazıcı, Bursa'da yayımlanan Olay gazetesine yaptığı açıklamada, Bobo'dan yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçildiğini, Serdar Özkan'ın yerine de daha iyi alternatiflerin bulunduğunu belirterek, transferin perşembe günü şekilleneceğini kaydetti.
 
"SERDAR ÖZKAN'DAN VAZGEÇTİK"
 
''Bobo ve Serdar Özkan'dan vazgeçtik. Alternatiflerine bakıyoruz'' görüşünü belirten Yazıcı, ''En geç perşembe günü transfer için isim verebilecek bir duruma gelebiliriz. Bobo'dan menajeri Figer'e ödenecek meblağ da işin içine girince, transferi kulübün ekonomik dengesini bozacak rakamlara ulaştığı için vazgeçildi. Serdar Özkan da Ankaragücü ile olan dostluğumuzun yanı sıra, elimizde daha iyi alternatifleri bulunduğu için gündemimizden çıktı. Borçsuz kulüp olmanın bir bedeli var. Bugüne kadar bu hassas dengeyi bozmamaya aşırı özen gösterdik. Yarın öbür gün mali anlamda yaşanabilecek bir sorun karşısında çaresiz kalmak istemeyiz'' diye konuştu.
 
Bobo'nun çok kaliteli bir oyuncu olduğunu vurgulayan Yazıcı, ancak mali portresinin kulübün çizgisinden çok öteye kaldığını, sağ kulvar için de Ertuğrul Sağlam'ın önerisi doğrultusunda girişimlerinin sürdüğünü bildirdi.
 
Yazıcı, yapılacak takviyelerin yurt içi ya da yurt dışı olmasından çok, takıma yapacağı katkının dikkate alınması gerektiğinin altını çizerek, ''Geçmişteki yanlışları bir daha tekrarlamak istemiyoruz. Sanıyorum iki gün içinde ara transferde kimlere Bursaspor forması giydireceğimiz netleşir. Mersin İdmanyurdu maçına kadar bu işi çözümlemek istiyoruz'' görüşünü iletti.
 
"NECATİ ANTALYA'YI NİYE BIRAKSIN"
 
Necati Ateş ile ilgili soruyu Yazıcı, ''Necati Ateş'i Antalya niye bıraksın ki? Necati Ateş, Antalyaspor'un en önemli gol ayaklarından birisi. Böyle bir gerçek ortadayken; kendisini kulübünden nasıl isteyebilirsiniz? Ne Antalya bırakır, ne de kendisini gitmek ister. Ayni gerçekle biz de yüzleştik. Serdar Aziz ile Ozan İpek için teklifler geldiyse de dikkate bile almadık, güldük geçtik'' dedi.
 
Yazıcı, gelecek oyunculardan arzulanan performansın alınması halinde ligde yine üst sıralar için iddialı konuma gelebileceklerini ancak Bursaspor'un bu yılki asıl hedefinin Türkiye Kupası olacağını sözlerine ekledi. (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com