Ertuğrul Sağlam'dan transfer müjdesi

Ertuğrul Sağlam'dan transfer müjdesi
Ertuğrul Sağlam, transferde çok önemli gelişmelerin olduğunu belirtti.

Transferle ilgili görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Ertuğrul Sağlam, bu arada Kolo Toure ve Mervan Çelik ile görüştüklerini belirtti.

Toure'nin ses getirecek bir transfer olacağını vurgulayan Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti: "İki gündür görüşmeler sürüyor. Uğraştığımız transfer Anadolu futbolunun tarihindeki en önemli transfer olacak. Oyuncunun kalitesi belli. Bugün güzel bir haber bekliyoruz. İmza atmadan bir şey bitmez. Böyle bir oyuncuyu alma fırsatı buluyorsak, içeriden bir oyuncuyu kenara almayı düşünebiliriz. Bizim oyuncu tespitinde sıkıntımız olmaz. Alacağımız oyuncular belli. Mesela geçen yıl da Sercan Sarıer, Olcay ile ilgilendik. Devre arasında ve bu dönemde Hakan Çalhanoğlu ile ilgilendik. Mervan konusu olumlu. Hafta sonuna kadar takıma katacağımız transferlerin sonuçlanmasını bekliyoruz."

"OYUNCU SEÇERKEN DİKKAT ETTİĞİMİZ KRİTERLER VAR"

Oyuncu seçerken işini ciddiye alan futbolcuları seçtiklerini kaydeden Ertuğrul Sağlam, bu konuda şunları söyledi: "Dikkat ettiğimiz kriterler var. Profesyonelliği yaşayan oyuncu getirince işin büyük bölümünü hallediyorsun. Adam işe ciddi bakıyor, sonuçta performans alıyorsun. Bizim takımlarımızda hiçbir zaman koşmayan, işini ciddiye almayan oyuncu göremezsiniz. Bazen çıksa da zaman içinde gruba uymak zorunda kalıyor, uymayınca kendi kendini imha ediyor. 3.5 yıldır şükürler olsun ki içerideki otoriteyi sarsacak olay yaşamadık. İki oyuncunun bugüne kadar birbirleriyle tartıştığını hatırlamıyorum."

Hakan Aslantaş'ın performansını da değerlendiren Ertuğul Sağlam, "Bir takımda olmazsa olmaz futbolculardan. Çalışıyor, mücadele ediyor. Hırslı ve istekli. Takıma katkısı olan bir futbolcu" yorumunda bulundu. Bursa'da bırakılan alt yapı futbolcularıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ertuğrul Sağlam, "Mert'i, Süheyl'i, Okan'ı bırakırken içimiz sızladı. Hepsi değerli oyuncular. Döndüğümüzde takımdan 4-5 oyuncu ayrılabilir. Onların yerine bu genç oyuncuları takviye edeceğiz" dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com