Erzik'ten şok karar!

Erzik'ten şok karar!
TFF Başkanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen Şenes Erzik şoke eden bir karar aldı...

SANSÜRSÜZHABER - Türkiye Futbol Federasyonu'nun 27 Şubat'ta yapacağı Seçimli Olağanüstü Genel Kurul öncesi tüm kulüplerden destek gören Şenes Erzik başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Erzik, UEFA ve FIFA'nın bu konu hakkındaki negatif tavrı sebebiyle bu görevi üstlenmekten vazgeçtiğini belirtti.

Erzik'in TFF'nin resmi internet sayfasından yayınlanan açıklaması şöyle :

"27 Şubat'ta yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık seçimi için adaylığımı koymamı talep eden ve bu konuda şahsımı destekleyen Kulüpler Birliği Vakfı'na, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na, çeşitli kulüplere ve yöneticilerine, medyaya şükranlarımı sunuyorum.
 
Bu dönem içerisinde Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kılıç'ın uzlaştırıcı ve birleştirici çabalarına, Türk futboluna 40 yılı aşkın bir süredir hizmet veren futbol yöneticisi olarak teşekkür ediyorum.
 
Bildiğiniz gibi özellikle son bir haftada gündemde yer alan adaylık konusunda yaptığım görüşmelerde gördüğüm ilgi ve destekten dolayı çok mutlu oldum. Dün yaptığım kısa açıklamada "Futbolumuzun geçtiği bu çok zor dönemde, üzerime düşen bir görev olursa her zaman olduğu gibi yapmaya hazır olduğumu" belirtmiştim. Aynı açıklamada, TFF Başkan adaylığı konusundaki nihai kararımı da 1-2 gün içerisinde vereceğimi söylemiştim. Ayrıca "Kararı vermeden önce, uzun yıllardır önemli görevlerde bulunduğum ve bulunmaya devam ettiğim FIFA ve UEFA ile de gerekli temasları yapıp, süreci bilahare değerlendireceğim" ifadelerini kullanmıştım.
 
Yaptığım temaslar sonucunda, her zaman belirttiğim gibi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nın tam zamanlı mesai gerektiren bir iş olduğunu, dolayısıyla olası bir TFF Başkanlığı'nın FIFA ve UEFA'da yürüttüğüm uluslararası üst düzey görevler ile birlikte yürümesinin mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır.
 
Buna paralel olarak gerek FIFA gerekse 2015 yılına kadar 1. Asbaşkanlığını yapacağım UEFA, önemli sorumluluklarımdan dolayı şahsımın TFF Başkanlığı'nın ancak ve ancak kısa süreli olması gerektiğinin altını çizmiştir.
 
Bu durumda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olamayacağımı üzülerek kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.
 
Bu süreçte, şahsıma destek veren futbol ailesinin tüm üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da, Türk futbolunun uluslararası alanda çağı yakalaması için her türlü gayreti göstermeye devam edeceğimi önemle belirtmek isterim."


(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com