Erzincanlı çobandan şiir kitabı

Erzincanlı çobandan şiir kitabı
İliç ilçesinde 51 yaşındaki çoban Ali Demirtaş, bir firmanın sponsorluğunda, "Hayatın Anlamı" adlı şiir kitabı çıkardı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'ın İliç ilçesinde 51 yaşındaki çoban Ali Demirtaş, bir firmanın sponsorluğunda, "Hayatın Anlamı" adlı şiir kitabı çıkardı.

İliç ilçesine bağlı Sabırlı köyü Mark Yaylası'nda çobanlık yapan Demirtaş'ın kaleme aldığı 50 şiir, Anagold Madencilik Anonim Şirketinin sponsorluğunda bastırılan "Hayatın Anlamı" adlı kitapta birleştirildi.

Firma yetkilileri, bastırılan 2 bin kitabı, yaylada koyun otlatan Demirtaş'a teslim etti. Demirtaş, birkaç kitabı imzalayarak, İliç Kaymakamı Sedat Ateş, Anagold Madencilik AŞ Dış İlişkiler Müdürü Melik Zafer Yıldız ve Sabırlı köyü sakinlerine armağan etti.

Kaymakam Ateş, yaptığı konuşmada, Ali Demirtaş'ın Sabırlı köyünde yıllardır çobanlık yaparak hayatını sürdürdüğünü belirterek, "Çobanlık yaparken canı sıkıldığında aklına gelen dizeleri kağıda dökmüş. Bunlar, Anagold Madencilik Şirketinin katkısıyla kitap haline getirilmiş. Bizim için çok değerli bir kitap. Ali Demirtaş, mektep de okumamış. Yıllarca hayatını böyle çobanlıkla idame ettirmiş fakat çok yetenekli olduğunu kitabından, okuduğumuz şiirlerden anlıyoruz" diye konuştu.

 

 

Anagold Madencilik AŞ Dış İlişkiler Müdürü Yıldız da "Sosyal Destek Projesi" kapsamında Demirtaş'a sponsor olduklarını ifade ederek, "Kendisi dağlarda, doğayla iç içe yaşayan bir insan. İnsan doğayla iç içe olunca daha duygusal oluyor. Bu duygularını çok güzel şekilde kaleme almış, güzel bir çalışma yapmış. Bunu bizimle paylaştığı zaman çok memnun olduk. Anagold Madencilik olarak bölgemizde ekonomiye katkılarımız var ama kültürel boyutta da bir katkı sunmak, bize çok daha keyif verdi" dedi.

Çoban Ali Demirtaş ise koyun otlatırken şiir yazdığını belirterek, "Doğayı seviyorum. Doğayla, koyunlarla, yaylalarla ilgili şiir yazdım. Şiir yazdığım için çok mutluyum" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com