Erzurum Barosu'ndan Bülent Arınç'a şok sözler!

Erzurum Barosu'ndan Bülent Arınç'a şok sözler!
Faruk Terzioğlu, "Bülent Arınç'ın Tutuklu Gazeteciler için yaptığı açıklamaları samimi ve gerçekçi bulmuyorum" dedi.

ERZURUM Barosu Başkanı Faruk Terzioğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın tutuklu gazeteciler için “Eğer bir insan, örgütün açıklamalarını yapsa bile, propagandasını yapsa bile, bu açıklama, bu propaganda kitleleri şiddete, silaha, tehdide yöneltmiyorsa, suç olmaktan çıkarılacak” sözlerini samimi ve gerçekçi bulmadığını söyledi.

Faruk Terzioğlu, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın  "Bugünlerde bir kanun gelecek, Pazartesi günü Bakanlar Kurulu var, herhalde orada açıklamasını yapacağız. Eğer bir insan, örgütün açıklamalarını yapsa bile, propagandasını yapsa bile, bu açıklama, bu propaganda kitleleri şiddete, silaha, tehdide yöneltmiyorsa, suç olmaktan çıkarılacak. Sanıyorum ki, o gazeteci olarak, o sıfatla içeride bulunanlardan bu maddeleri ihlal etmiş olanların çoğu da bundan istifade edecek" şeklinde ki konuşmasının gerçek dışı olduğunu samimiyetinin bulunmadığını ifade etti.

Bülent Arınç Ağlama Bakanı Olsun

Terzioğlu, “Bülent Arınç’ın samimiyetine inanmıyorum. Her zaman ağlıyor zaten. Ağlamadan sorumlu bakan gibi. Sen ağlama bakanı değilsin. Sen Başbakan Yardımcısısın” dedi. Arınç’ın Tutuklu gazeteciler için söylediklerini gerçekçi bulmadığını dile getiren Terzioğlu konuşmasına “Çok istiyorsa, bir olumsuzluk varsa düzeltilmesi için meclise talimat versin çalışma başlatsın sonuçta başbakan yardımcısı 24 saatte halledebilir” şeklinde devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com