ERZURUM PMYO'DA MEZUNİYET COŞKUSU

ERZURUM PMYO'DA MEZUNİYET COŞKUSU
ERZURUM PMYO'DA MEZUNİYET COŞKUSU

ERZURUM - Erzurum Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) 10. dönem mezunu 199 öğrencisini okulun spor salonunda düzenlenen törenle uğurladı.
Polis Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde bulunan spor salonunda gerçekleştirilen törene Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Muammer Yaylalı Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, PMYO Müdürü Numan Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.
Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, polis adaylarından hukuka saygılı ve bağlı kalmalarını istedi. Vali Öztürk, polislik hizmetinin, emniyet hizmeti ve diğer güvenlik hizmetlerinde silah kullanıyor olmasının önemli bir unsur olduğunu ifade etti. Öztürk, silah kullanma yetkisinin ve üniformanın ayrıcalıklı bir hizmet olduğunu vurguladı.
Polis adaylarından evrensel hukuk kurallarına bağlı, temel insan haklarına saygılı bir şekilde görevlerini yerine getirmelerini isteyen Vali Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Kolluk sınırlarını çizen hukuktur. Bunda titizlik göstermediğimiz takdirde anayasamızda ifadesini bulan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti ifadesi yerini bulmaz. Adalet, sadece mahkemelerde cereyan eden bir hadise değildir. Devletin her kademesinde tarafsızlık ve adalet anlayışının hakim olması gerekmektedir."
Okul Müdür Numan Yıldırım da mezun olan öğrencilerin, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık, insan haklarına saygılı, demokratik toplum değerlerini benimsemiş, hukukun üstünlüğüne bağlı birer çağdaş Türk polisi olarak yetiştirildiğini söyledi.
Öğrencilerin, eğitimleri boyunca halka en iyi hizmeti sunabilmek, teşkilatı en ileriye taşıyabilmek için gerekli olan bilgiyi, disiplini ve işini kusursuz yapma görev anlayışını elde ettiğinin altını çizen Yıldırım, öğrencilere görevlerinde başarılar diledi.
Tören, dönem birincisi Mert Hasan Aktaş'ın yaş kütüğüne okul brövesini çakması, dereceye girenlere protokolün hediye sunması ve toplu yemin ile sona erdi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com