Erzurum'da bir televizyon kanalının dinlendiği iddiası

Erzurumda bir televizyon kanalının dinlendiği iddiası
Kardelen TV Genel Yayın Yönetmeni Özçaylak: "Belli ki milletin din uğruna, İslam uğruna verdiği paralarla bunlar böcek satın alıp, ortam dinleme cihazları satın alıp kullanıyorlar. Gerçekten yazık, bu çok haysiyetli bir şey değil"

ERZURUM (AA) - Kardelen TV Genel Yayın Yönetmeni Sinan Özçaylak, televizyonlarının dinlendiğini belirterek, "Belli ki milletin din uğruna, İslam uğruna verdiği paralarla bunlar böcek satın alıp ortam dinleme cihazları satın alıp kullanıyorlar. Gerçekten yazık, bu çok haysiyetli bir şey değil" dedi.

Özçaylak, televizyon binasında düzenlediği basın toplantısında, Kardelen TV olarak üzücü bir olay yaşadıklarını ve bunu basınla paylaşmak istediklerini söyledi.

Kendisinin 1,5 yıl önce yaptığı bir toplantı konuşmasının ses kaydının sosyal medyada paylaşıldığını ifade eden Özçaylak, "Samanyolu televizyonunda çalıştığı tespit edilen, sonrasında bir müddet de Kardelen TV'de çalışmış olan Mazhar Arslanoğlu, dinleme kayıtlarını youtube ve twitter ile yayınladı. İlk kez bu kadar net, 'Paralel yapıyla ilintili bu ilintileri paralel yapının yaptığının kanıtı olan bir şeyle karşı karşıyayız.' 1,5 yıl önce burada ekip arkadaşlarımla yaptığım toplantı ortam dinlemesi şeklinde dinlenmiş ve şu an sosyal medyada paylaşılıyor. Bu Mazhar Arslanoğlu olarak bilinen kişinin Samanyolu Televizyon'unda çalıştığı bellidir. Tescillidir. Cemaatin elemanı olduğu bellidir. Bizi hedefte göstermişler. Şahsımı din düşmanı olarak göstermeye çalışmışlardır" diye konuştu.

- "Bu işi meslek edinmişler, yıllardır bu kayıtları yapıyorlar"

Ses kayıtlarının, paralel yapının bu dinlemeleri yaptığının kanıtı olduğunu ifade eden Özçaylak, şunları kaydetti:

"Bu iddia Kardelen TV'yi dinleyerek ortaya çıkmıştır. Öğle tahmin ediyoruz ki burada bir böcek var. Ya da bir ortam dinlemesi yapılmış. Bununla ilgili hukuki haklarımız saklıdır. Bugün itibarıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Gerekli incelemeyi yargı yapacak. Öyle görülüyor ki bu işi meslek edinmişler, yıllardır bu kayıtları yapıyorlar. Çünkü 2 yıl önce yapılan bir görüşme oldu, toplantı bu televizyonda yapıldı. Yıllardır bu tarz kayıtlar yapıyorlar ve ellerinde var, ihtiyaç duyduklarında ortaya çıkarıp servis edecekler. Burası bir televizyon kanalı, bu kanalda her şey konuşulabilir. Valisi, bakanı, milletvekili, bürokratı buraya geliyor. Sohbet ediyoruz, konuşuyoruz. 'Off the record' konuşmalarımız oluyor. İleri ki günlerde bu konuşmalar da servis edilebilir. Montaj yapıp farklı şeyleri servis edebilirler. Belli ki milletin din uğruna, İslam uğruna verdiği paralarla bunlar böcek satın alıp, ortam dinleme cihazları satın alıp kullanıyorlar. Gerçekten yazık, çok haysiyetli bir şey değil."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com