Erzurum'da, "EYOWF Komite" toplantısı

Erzurumda, EYOWF Komite toplantısı
EYOWF Değerlendirme Komitesi Başkanı Liba:

ERZURUM (AA) - Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EYOWF) Değerlendirme Komitesi Başkanı Jazef Liba, Erzurum'un organizasyonla ilgili testlerden en iyi şekilde geçeceğini belirterek, "Başarılı bir aday olduğuna inanıyoruz. 2011 Üniversiade için yapılan bütün tesislerin EYOWF için yeterli olacağına inanıyorum" dedi.

Palandöken Dağı'nda bir otelde düzenlenen "EYOWF Komite" toplantısına Liba, komite yöneticisi Katerina Nyhova, komisyon üyesi Guro Lium, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar Daire Başkanı Hayrullah Ozan Çetiner ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy katıldı.

Programda, kentte bulunan oteller, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında yapılan spor tesisleri, kentin potansiyelinin anlatıldığı slayt sunumu yapıldı.

EYOWF Değerlendirme Komitesi Başkanı Liba, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erzurum'un geçmişte çok önemli uluslararası spor organizasyonları yaptığını, bunları başarıyla organize ettiğini belirterek, iki gün boyunca kentteki otelleri, spor salonlarını inceleyeceklerini söyledi.

Liba, "Erzurum organizasyonla ilgili testlerden en iyi şekilde geçecektir. Başarılı bir aday olduğuna inanıyoruz. 2011 Üniversiade için yapılan bütün tesislerin EYOWF için yeterli olacağına inanıyorum. Çünkü bu tesislerin tamamı dünya standartlarında. En iyi şekilde kullanılacağını düşünüyorum" diye konuştu.

- "Erzurum'un şansı çok iyi"

Adaylık sürecinin aralık ayına kadar süreceğini belirten Liba, "Kaç aday ülke olduğunu o zaman göreceğiz. Erzurum'un şansı çok iyi" diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arısoy da 2011'de yapılan Üniversiade'den sonra EYOWF 2019 için ülke olarak aday olduklarını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın büyük desteği olduğunu söyledi.

EYOWF'a Erzurum olarak hazır olduklarını ifade eden Arısoy, "Tesis olarak hazırız. Yüzde 99 EYOWF 2019 Erzurum'da olacak diye düşünüyorum. Tesislerin yeniden elden geçirilmesi gerekiyor. Bu anlamda çok ciddi elit sporcular yetiştirmemiz lazım. Beş yılımız var" ifadelerini kullandı.

KPSS ile 25 sportif eğitim uzmanın Erzurum'a atandığını vurgulayan Arısoy, "Dil bilen personelimiz var. Gönüllüler hazır, şehir hazır. Ülke olarak hazırız. Soçi Olimpiyatları için sporcular burada hazırlık yaptı. Kazakistan Short Track Milli Takımı, Biatlon Ukrayna Milli Takımı burada hazırlandı. Yine çok sayıda ülkeden kamp için talep var" diye konuştu.

Açıklamaların ardından kar yağışı altında fotoğraf çektiren heyet, Ilıca yolu üzerindeki Buz Arena'yı gezerek, bilgi aldı. Burada Erzurum Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Buz Hokeyi Takım'nın antrenmanlarını izledi.

Buz Pateni Salonu'nu da gezen heyettekilerden Katerina Nyhova'nın, tesisleri cep telefonuyla görüntülemesi dikkati çekti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com