Erzurum'da Mahkemeyi Yok Saydılar

Erzurum'da Mahkemeyi Yok Saydılar
Başbakan Erdoğan'ın Şehzade Bilal'in adının yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna bulaşmasından sonra mahkemenin kararına rağmen mahkemeye gitmemişti. Bu olayın bir benzeri Erzurum'da yaşandı ama ufak bir farkla...

Bilal Erdoğan'ın mahkemeye gitmesini reddetmesinden sonra hakkında tutuklama kararı çıkaran savcının da yeri değişmişti.Yukarıdaki haberin ayrıntılarına gelecek olursak Erzurum'da PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Demokratik Gençlik Harekatına (YDGH) üye oldukları gerekçesiyle tutuklu yargılanan 8 sanıktan Eşref: "Başbakan'ın oğlunu göndermediği mahkemeye biz de gelmeyeceğiz" dedi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin değişik bölümlerinde okuyan bu öğrenciler için haklarında PKK/KCK'nın YDGH örgütüne üye olmaları iddialarından dolayı 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma', 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı bu 13 kişi hakkında, sunduğu mütalaasında 9 kişi hakkında ağırlaştırılmış ömürboyu, 3 kişi hakkında 15 yıla kadar hapis cezası talep ederken, bir sanığın beraatini istedi. Bu karardan sonra mahkeöme salonunda sanık Eşref Şık "Başbakan'ın güvenmediği mahkemeye biz de güvenmiyoruz. Başbakan'ın oğlunu göndermediği mahkemeye biz de gelmeyeceğiz. Bir sonraki duruşmaya katılmayacağız" bu sözleri dile getirdi bu sözlerin ardından bu sözleri destekleyici mahiyette alkışlar geldi.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com