Es Es, rotayı Kayserispor maçına çevirdi

Es Es, rotayı Kayserispor maçına çevirdi
Manisaspor galibiyetiyle evinde uzun bir aradan sonra galibiyetle tanışan Eskişehirspor, bu seriyi deplasmanda Kayserispor karşısında da sürdürmek istiyor.

Manisaspor galibiyetiyle evinde uzun bir aradan sonra galibiyetle tanışan Eskişehirspor, bu seriyi deplasmanda Kayserispor karşısında da sürdürmek istiyor. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Eskişehirspor, Kayserispor maçını günde iki antrenmanla hazırlanıyor. Sabahları fizik kondisyon çalışan Eskişehirsporlu futbolcular, akşamda topla taktik çalışması yaptı.
Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanlara 4 haftalık cezası ve sakatlığı sona eren Ümit ile Pele de katılırken, sakatlığı bulunan Koray ve Bülent Kocabey ise antrenmanlara çıkmadı. Morallerinin yerinde olduğu gözlenen futbolculara taraftarlar ve yöneticiler de antrenmanlara yalnız bırakmayarak destek verdi.

Teknik direktör Bülent Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Manisaspor galibiyetinin kendilerini çok sevindirdiğini belirterek, Kayserispor deplasmanından da galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

Manisaspor maçından seyirci desteği ve oyuncuların güzel futboluyla 3 puanı aldıklarını belirten Uygun, 'Eskişehirspor'un zamana ihtiyacı var diyordum. Nitekim o zaman hep lehine işliyor. Futbolcularımız da o özveriyi gösterdikçe başarı da onunla birlikte geliyor. Kazanmak mutluluk verici. Ve böyle kazanarak üst sıralara çıkıyor olmamız da bizim adımıza sevindiricidir.' dedi.

Kayserispor karşısından galibiyetle ayrılmak istediklerini ve bunun için çalıştıklarını dile getiren uygun, şöyle konuştu: 'Kayserispor gerek yönetimsel anlamda, gerekse teknik kadro anlamında çok başarılı. Ve birbirinden yetenekli gençleri kadrosunda barındıran çok özel bir takım. Zor bir deplasman. Ama biz Eskişehirspor'un acil olarak puana çok ihtiyacı var. İnanıyorum ki, Allah'ın izniyle oradan da puanlarla dönerek hem çıkışımızı sürdürmek hem de daha güzel günlere hep birlikte yürümek istiyoruz. İnşallah bunu başarırız.'

Adem Sarı'nın Manisaspor maçında kadroya alınmamasıyla ilgili olarak ta açıklamalarda bulunan Uygun, 'Burası çok enteresan. Yani bu konularda birisi kadroya giremediği zaman hemen kadro dışı bırakılıyor veya herhangi bir şekilde olmamış bir şeyi olmuş gibi gösteren bir zihniyet var maalesef. Böyle bir şey yok. Futbolcu kardeşimizi ben takdir etmişimdir kadroya almamışımdır. Ondan sonraki hafta iyi performans gösterir, çalışır ve formayı giyer. Benim söylediğim şey şu, bu forma çok özel ve kutsal, dolayısıyla sahada idmanda her türlü mücadeleyi yapan, savaşan, formasını bireysel yeteneğiyle süsleyen, kazanmak adına yüreğini ortaya koyan bu formayı giyer. Bunun isminin ne olup olmaması önemli değil. Yeter ki benim verdiklerimi yerine getirebilmesi önemli. Dolayısıyla bazı haftalar düşünmediğim, benim dediklerimi yapmayanlar o formayı giymeyecektir, yapanlar da giyecektir.' şeklinde konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com