Esad dişçi oluyor!

Esad dişçi oluyor!
2014 seçimlerinde tekrar devlet başkanlığına aday olacağını açıklayan Beşar Esad, “Başkan olmazsam dişçilik yaparak Suriyelilere hizmet ederim” dedi.

Suriye Lideri Beşar Esad, muhaliflerin koltuğunu bırakması yönünde yaptığı çağrıları reddederek, 2014’te devlet başkanlığı seçimlerinde bir kez daha yarışmayı planladığını açıkladı.
 
Londra’da yayınlanan El Kuds El Arabi Gazetesi’nin haberine göre Esad, Ürdünlü yetkililerle başkent Şam’da yaptığı görüşmede görevinden ayrılmayı düşünmediğini söyledi.
 
Gelecek yıl gerçekleşecek başkanlık seçimleri için adaylık hakkını saklı tuttuğunu vurgulayan Esad, “Seçime girmemeye karar versem bile Şam’dan ayrılmayacağım. Burası benim vatanım, ailem ve dostlarım burada” dedi. Şam Üniversitesi’nde ve sonrasında İngiltere’de tıp eğitimi aldığı bilinen Suriye lideri, ne olursa olsun ülkesine hizmet etmeyi sürdüreceğini belirterek, “Başkan olmasam da kendi kliniğimde dişçilik yaparak Suriyelilere hizmet veririm” diye konuştu.
 
‘HAYVAN DEĞİLİM’
 
Ülkesinde yaşanan çatışmalarda hayatını kaybedenler için büyük üzüntü duyduğunun altını çizen Esad, “Katliam görüntüleri acı verici. Bazı insanlar benim de etten, kemikten ibaret olduğumu unutuyor. Ben vahşi bir hayvan değilim ve unutmayın ki bir doktorum, ölüm görmek canımı acıtıyor” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com