Esad dünyayı uyardı!

Esad dünyayı uyardı!
Beşar Esad yaptığı açıklamada Suriye'nin geleceğini belirleme yetkisinin Suriye halkına ait olduğunu belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'yi kabulünde yaptığı açıklamada Suriye'deki iç karışıklıkların son bulması için ülkedeki terör gruplarına yapılan yardımların kesilmesi gerektiğini vurguladı.

"Terör gruplarının Suriye topraklarına girişlerini kolaylaştıran, onlara lojistik ve para desteği sağlayan tüm ülkelerin bu desteklerini kesmeleri gerekiyor" ifadesini kullanan Esad, taraflar arasında diyalogun başlatılması ve arzu edilen hedeflere ulaşılması için uygun zemini hazırlamada bu koşulların temel bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Suriye'nin geleceğini belirleme yetkisinin Suriye halkına ait olduğunu ifade eden Esad, üstünde uzlaşılacak herhangi bir çözümün, dış müdahaleden uzak olması ve mutlaka Suriyelilerin onayını alması gerektiğine işaret etti.

İbrahimi ise Cenevre-2 Konferansı'nın düzenlenmesi yönünde harcanan çabalara işaret ederek, bu çabaların Suriyelilerin bir araya gelip ülkedeki krizi mümkün olan en kısa zamanda çözmesi üzerine odaklandığını ifade etti.

Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el-Muallim, Esad'ın basın danışmanı Buseyna Şaban ve Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad katıldı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com