Esad Erdoğan'ı topa tuttu

Esad Erdoğan'ı topa tuttu
Halk TV'ye konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesindeki iç savaşın müsebbibi olarak Başbakan Erdoğan'ı işaret etti.

Tüm dünyanın gözünün üerinde olduğu isim Beşar Esad'ın bu iddiaları ortlığı karıştıracak!

Kimyasal silah kullanarak kendi halkını katlettiği BM tarafından ileri sürülen Esad, ülkesinde yaşanan kaostan Başbakan Erdoğan'ı sorumlu tuttu.

İKİ FARKLI TÜRKİYE VAR

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Halk TV'nin ekran yüzü Ece Zereycan ve Yurt gazetesi yazarı Ömer Ödemiş’in sorularını cevapladı.

Esad, Türkiye'nin Suriye konusunda bölündüğünü iddia ederken, bir kesimin AKP Hükümeti'nin Suriye politikasını desteklemediğini söyledi. Esad, Türk medyasını Suriye konusunda yalanyalan haber servis etmekle suçladı:

"Bu süreç içerisinde iki farklı Türkiye'den bahsedebiliriz. İlki ve daha önemli olan Türk halkıdır. Öyle ki bu Türk halkı, Erdoğan ve tüm yalanlarının üstünden gelerek, Suriye'de olup bitenlerle ilgili olarak gerçeği öğrenmeyi başardı. Batılı ve Türk medyasının, Erdoğan'ın yalanlarını pazarlama ve yutturma çabalarına rağmen gerçekleri öğrenmeyi başaran Türk halkının tavrı tamamen açıktır.

"ERDOĞAN, BİNLERCE SURİYELİ'NİN KANINDAN SORUMLUDUR"

Suriye'de yaşanan kıyımın mimarı olarak göterilen Esad, Başbakan Erdoğan ile ilgili suçlamalarını bir adım öteye taşıdı ve AKP'nin Suriye'deki akan kanın sorumlusu olduğunu iddia ettii:

"Bu halkın Suriye'ye yönelik savaşa ve Erdoğan hükümetinin Suriyelilerin kanına bulaşma konusunda tutumu da hep onurlu olmuştur. Türkiye'nin bir yanı budur. İkinci ve daha az önem taşıyan diğer tarafı ise Erdoğan ve Suriyelilerin kanları ile kafalarına kadar batan hükümet ve üyelerinden ibarettir. Erdoğan'ın temsil ettiği bu hükümet, binlerce Suriyelinin kanından sorumludur. Suriye'de alt yapının yıkılmasından sorumludur. Sadece Suriye'de değil tüm bölgede istikrarın baltalanmasından sorumludur."

"SURİYE DEĞİL IRAK'A DA MÜDAHALE ETTİ"

AKP Hükümeti'nin sadece kendi ülkesinde olup bitenlerden değil, bölgede yaşanan istikrarsızlıktan da sorumlu olduğunu ileri süren Esad, şunları söyledi:

"Erdoğan ve arkadaşları Mısır, Libya ve Tunus ile bölgedeki bir çok ülkeye müdahale ettiler. Aynı zamanda devlet ve halk olarak, Türkiye'yi halkın çıkarlarına bir çok konuya, politikaya ve savaşlara bulaştırdılar. Dolayısıyla bizler günümüzde, Türkiye'yi tamamen birbirleriyle çelişen iki şekilde görmekteyiz. Halk bir yönde Erdoğan ve hükümeti de başka bir yöndedir. Bunun bir diğer kanıtı ise Erdoğan'ın Suriye'deki teröristleri desteklemesi değil, aynı zamanda Mısır ve öncesinde Irak'ın içişlerine çok tehlikeli biçimde müdahale etmesidir."

(DSE)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com