'Esad PKK'yı kullanıyor'

'Esad PKK'yı kullanıyor'
Suriye'de devam eden kanlı olayların karşısında oluşturulan 230 üyeli Suriye Ulusal Konseyi üyeleri Orta-Doğu turundan önceki gün döndü.

'TÜRKİYE'Yİ VE AKP'Yİ MODEL ALIYORUZ'

Konseyin liderlerinden, Yürütme Kurulu Üyesi ve Müslüman Kardeşlerin Suriye Yetkilisi Muhammed Faruk Tayfur Vatan'a konuştu: "230 üyeli Konseyimizde tüm Suriye'yi barındırıyoruz diyebilirim. İçimizde Arap, Kürt, Alevi, Dürzi, Hıristiyan, Ermeni gibi etnik unsurlar ve solcular, sağcılar ve bağımsızlardan oluşan geniş bir yelpaze var. Orta Doğu gezimizde Libya'daki mevcut hükümet bizi resmen tanıdı. Batı ülkeleri de bizimle temasa geçtiler. Kendimize Türkiye ve AKP'yi model alıyoruz. Yüzünü Batı'ya dönmüş ancak Müslüman duyarlılığını kaybetmemiş, demokrasiyle işleyen ve tüm kesimlerin toplumda temsil edildiği bir ülke."

'ESAD, PKK'NIN SURİYE KANADINI KULLANIYOR'

Tayfur açıklamalarına şöyle devam etti: "Geçmişte Hafız Esad gibi Beşar Esad da Suriye'deki PKK'yı Türkiye'ye karşı kullanıyor. Esad ve Dışişleri Bakanı Muallim yakın zamanda PKK'yı kullanacaklarının sinyallerini verdiler. Geçtiğimiz günlerde öldürülen barış yanlısı Meşal Temo da konseyimizin üyesiydi. Temo'nun MİT'le PKK arasındaki görüşmelerde aracılık yaptığını ve Türkiye'deki Kürt sorunun çözülmesine katkı sunmak istediğini daha önce biliyordum. 'Temo'yu kim öldürdü?' sorusunun cevabı Esad'ın kullandığı PKK'nın Suriye'deki kanadıdır"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com