Esad Rusya'nın teklifine 'evet' dedi

Esad Rusya'nın teklifine 'evet' dedi
Rusya, Suriye'deki şiddet olaylarını durdurmak amacıyla Esad yönetimi ile muhalifleri Moskova'da buluşturmak için kolları sıvadı.

Suriyeli yetkililer, Rusya'nın arabuluculuk teklifini kabul etti. Ancak Suriyeli muhalifler, Moskova'dan herhangi bir davet almadıklarını duyurdu.

Suriye’de orduya bağlı güçler ve muhalifler arasındaki çatışmalar devam ederken, Esad yönetimi, muhalefetle Rusya arabuluculuğunda Moskova’da görüşmeyi kabul etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suriye yönetiminin, muhaliflerle görüşmeyi kabul ettiği belirtilerek, aynı çağrının Suriyeli muhaliflere de yapıldığı vurgulandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasının ardından Suriyeli muhalifler, Moskova'dan herhangi bir davet almadıklarını duyurdu. Muhalifler, davet edilseler bile Esad rejimiyle görüşmeyeceklerini de açıkladı.

İkna turu...

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe ise, Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyi'ni ikna amacıyla yarın New York'a gidecek.

Fransa Dışişleri Bakanı Juppe, Arap Birliği bakanları ile Güvenlik Konseyi ülkeleri bakanlarının biraraya geleceği toplantıya katılacak. Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Juppe'nin Suriye konusunda BM'den bir karar çıkması yolundaki girişimlere yardımcı olmak istediği belirtildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com