Esad'a karşı gelmek müslümanca değil

Esad'a karşı gelmek müslümanca değil
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk AKP’lileri ve Suriye muhaliflerine destek verenleri kızdıracak açıklamalar yaptı.

Açıklamalarında savaş’ın zalim bir lidere karşı bile yanlış olacağını belirten Asiltürk tepki topladı.
  
8. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı’nın 2. gününde konuşan Oğuzhan Asiltürk, Suriye'deki çatışmalarla ilgili sözleriyle tartışma yarattı. Asıltürk, İslamcı camianın aksine Suriye'de zalimde olsa Esed'e yapılan başkaldırının doğru olmadığını söyledi.   
 
İŞTE O TARTIŞMA YARATAN SÖZLER
 
Konuşmasında Suriye konusunda gençlere öğütler veren Asıltürk, İslam ülkesinde yöneticisi zalim de olsa ona silahla isyan etmenin Müslümanca olmadığını söyledi. Asıltürk şunları söyledi:
 
Sevgili gençler sizin de büyüklerinizin de uyması gereken şudur, bir İslam ülkesinde yöneticisi zalimde olsa ona silahla isyan etmek Müslümanca değildir. Buna dikkat etmeliyiz, oyunlara gelmemeliyiz. Suriye’de aylardır çoluk, çocuk, kadın, yaşlı binlerce kişi öldürüldü. Ayeti kerimede görüyoruz. İki Müslüman taraf savaşırsa sulh için aralarını bulun diyor. Ama dinlemeyen sulha yanaşmayan olursa onunla savaşın diyor. Bizler burada hakkı konuşmak zorundayız. Başka türlü bu kanın önüne geçilemezler. Kan dökülmesin ve bu kanın önüne geçmek ancak Kuran’a sarılmak ve kafamızdan uydurduklarımızdan vazgeçmek zorundayız” ifadelerini kullandı.(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com