Esad'dan Hatay sorunu çıkışı!

Esad'dan Hatay sorunu çıkışı!
Halkının karşısına çıkacak olan Esad'ın gündeminde Hatay da var.
Suriye devlet medyası, Esed'in bugün bir konuşma yapacağını duyurdu. Lübnan'da yayınlanan El Ahbar gazetesi de Esed'in yakın bir zamanda ülkedeki krizin çözümü konusunda şartlarını içeren konuşma yapacağını yazmıştı.
 
Esed'in konuşmasında görevi bırakmayacağı ve 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağı mesajını vereceği belirtiliyor. Gazete, Suriye Devlet Başkanı'nın konuşmasında Hatay sorununun da gündeme getireceği iddia etti. Konuşmanın içeriğinin Esed'in Moskova'ya Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad ile gönderdiği metin ile büyük ölçüde örtüştüğü ifade ediliyor.

Esed konuşmasında Orta Doğu'da "Genel Çözüm Öngörüsü" adını taşıyan görüşlerini aktaracak. Filistin ve Lübnan başta olmak üzere bölgedeki hassas konular hakkında fikrini beyan edecek Esed'in, Türkiye ile dondurulan Hatay sorununu dile getireceği ve İsrail'in işgalindeki Golan Tepeleri'nin iadesi için mücadele edeceklerini anlatacağı kaydediliyor. Esed'in uzun bir aradan sonra ilk defa Hatay sorununu raftan indirmesi, Türkiye'ye ile gerilen ilişkilere farklı bir boyut kazandırması bekleniyor. (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com