Esad'dan Türkiye'ye ağır suçlama

Esad'dan Türkiye'ye ağır suçlama
Nadiren Batı televizyonlarına röportaj veren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bugün bir Alman televizyonuna verdiği röportajda Kofi Annan'ın Suriye'de 16 aydır süren katliamı durdurmak için hazırladığı barış planının Türkiye ve Suudi Arabistan gibi 'terö
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, batılı ülkeleri, ülkesindeki silahlı muhalefete destek vermekle suçladı.Konuşmasında 'muhalif güçleri silahlı teröristler' olarak niteleyen Esad, ülkesindeki karmaşadan ABD ve batılı ülkeleri sorumlu tuttu.
 
Esad, demecinde 'ABD'nin silahlı muhalefete şemsiye olduğunu ve ülkesindeki istikrarı bozmak için çetelere destek verdiğini' söyledi.Esad röportajda bir soru üzerine sonunun Mısır ve Libya'nın devrik liderleri gibi olmasından korkmadığını, çünkü onlarla hiçbir ortak noktası olmadığını belirtti.
 
Esad, ayrıca ABD'nin ülkesindeki çatışmanın bir parçası olduğunu ve Suriye'deki istikrarı bozmak için çeteleri koruduğunu ve siyasi destek verdiğini söyledi.
 
Esad, röportajda ayrıca görevini bırakmayı reddetti ve Suriye'nin içinde bulunduğu zor durumla başa çıkmak için görevinde kalacağını belirtti. Esad, 'Devlet Başkanı sorunlardan kaçmamalı ve şu anda Suriye'de ulusal bir sorunla karşı karşıyayız' dedi. Esad, Washington'daki müzakereleri de göz ardı etmeyeceklerini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com