Esad'ın firari arkadaşı ilk kez konuştu

Esad'ın firari arkadaşı ilk kez konuştu
Bir süre önce Türkiye üzerinden kaçarak Fransa'ya sığınan Esad'ın çocukluk arkadaşı Suriyeli general Manaf Tlas ilk kez konuştu. Özgür bir Suriye kurulmasından yana olduğunu belirten Tlas, şiddeti reddederek, "Suriye'ye hizmet etmeme izin verin" dedi.
Suudi sermayeli El Arabiya televizyonuna açıklama yapan Suriyeli general Manaf Tlas, "Onurlu Suriye ordusu subayları Suriye'deki cinayetleri kabul etmezler. Başkan Beşşar Esad sonrası kurulucak Suriye'ye hizmet etmeme izin verin" dedi.
 
El Arabiya televizyonu, kısa bir süre önce Suriye ordusundan firar ederek Türkiye üzerinden Fransa'ya kaçan General Manaf Tlas'ın açıklamasını Paris'ten yaptığını tahmin ettiklerini belirtti. Güvenlik gerekçesiyle Tlas'ın nerede ikamet olduğu saklanıyor.
 
Açıklamasında, "Hepimiz Suriye'ye hizmet için biraraya gelmeli, ülkeye istikrar getirerek, özgür ve demokratik Suriye'yi kurmalıyız" dedi. "Yeni Suriye intikam, ayrıştırma ve tek elden yönetilmemeli" diyen firari General Manaf Tlas, ordudan firar etmeyen askerleri ise suçlamak istemediğini söyledi.
 
İKAMETİ GİZLİ TUTULUYOR 
 
Yaklaşık bir ay önce Fransa'ya kaçan Tlas ilk kez kamuoyuna çıkmış oldu. Fransız yetkililer, firari general Manaf Tlas'ın Fransa'da olduğunu belirtiyor ancak ikamet ettiği yeri gizli tutuyor.
 
İKİ ELÇİ DAHA ESAD'I TERK ETTİ 
 
Suriyeli muhalifler, Suriye'nin Irak büyükelçisinden sonra Güney Kıbrıs Rum kesimi ve Birleşik Arap Emirlikleri büyükelçilerinin de Esad rejimini terk ederek, kendi taraflarına geçtiğini iddia etti.
 
RUSYA'DAN ABD'YE TERÖR SUÇLAMASI 
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, ABD'yi, Suriye hükümetine karşı yapılan terör eylemlerini haklı göstermekle suçladı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ve Batılı ülkelerin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın üst düzey yöneticilerinin öldürüldüğü terör saldırısını kınamadığına dikkat çekerek, bu ülkeleri terörü haklı göstermekle suçladı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com