Esad'in kaçacağı ülkeyi açıkladı

Esad'in kaçacağı ülkeyi açıkladı
Rusya'nın Esad ve yakınları için 300 apartman dairesi hazırladığı iddia edildi. ...

El Cezire Televizyonu'na açıklamada bulunan Esad'ın eski siyasi danışmanlarından Abdullah el-Ömer, Suriye liderinin yönetiminin sonuna geldiğini bildiğini, Rusya'ya kaçış için planın hazır olduğunu söyledi.
 
YAVAŞ YAVAŞ AYRILACAKLAR
 
Esad'la birlikte Rusya'ya gidecek olanlarla konuştuğunu iddia eden El-Ömer, "Onlar bana Esad'in geniş ailesi için Rusya'nın 300'den fazla apartman dairesi hazırlayacağını söyledi. 60 gün sonra Esad'in ailesi yavaş yavaş ayrılmaya başlayacak. Yargılanmama ve Rusya'da güvende olma garantisi aldıktan sonra da son olarak Esad ayrılacak." dedi.
 
"KENDİSİNE YAKIN İNSANLARI BİLE ÖLDÜRÜYOR"

 
Suriye Cumhurbaşkanlığı Sarayı Enformasyon Bürosu'ndaki görevini bırakarak muhaliflere katılan El-Ömer kendisinin ve diğer rejim propagandacılarının Esad'la birlikte çalıştığı dönemde Suriye halkına karşı uygulanan yaygın ve nedensiz şiddet konusunda çok dikkatli olduklarını söyledi. Suriyeli yetkili, "O kendisine çok yakın insanları bile öldürüyor." açıklamasında bulundu.

El-Cezire, Esad'ın kaçış planı ile ilgili değerlendirmelerin dünya liderlerini Suriye'de iç savaşa müdahaleye cesaretlendirmiş olabileceğine dikkat çekti. ABD Başkanı Barack Obama, ağustos ayında yaptığı açıklamada, Amerikan istihbarat teşkilatının Esad'ın kimyasal silahları sivil halka yönelik kullanma hazırlığı içinde olduğuna kanaat getirmesi durumunda Amerikan ordusunun müdahalede bulunacağını söylemişti.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com