Eşcinsel vekile tecavüz suçlaması

Eşcinsel vekile tecavüz suçlaması
İngiltere’de Avam Kamarası Başkan Vekili Nigel Evans, iki genç erkeğin ırzına geçmekle suçlanıyor.

Polis, üç yıl önce eşcinsel olduğunu açıklayan 50 yaşındaki Nigel Evans’ın, hafta sonunu geçirdiği Lancashire’deki evine önceki gün baskın düzenledi.
 
Parlamentonun alt kanadının başkan vekili olan muhafazakâr milletvekili 12 saat boyunca sorgulandı, iki evi arandı. 2009 yılından itibaren, iki ay öncesine dek Evans’ın cinsel saldırısına uğradıklarını öne süren 20’li yaşlardaki iki erkeğin kimlikleri açıklanmadı. 19 Haziran’a kadar kefaletle salıverilen Evans, dün evinde gazetecilere yaptığı açıklamada suçlamaları inkâr etti.
 
Düne kadar “arkadaşları” olan kişiler tarafından atılan iddialara inanmakta güçlük çektiğini söyleyen Evans, “Tamamen uydurma bu suçlamaları neden yaptıklarını anlayamıyorum, özellikle de geçen haftaya kadar görüşmeye devam ettiğim birinin” dedi. Avukatı, Evans’ın görevlerinden istifa etmeyeceğini açıkladı. Başbakan David Cameron gözaltıyla ilgili bilgilendirildi. Avam Kamarası Başkanı John Bercow ise “Tamamen bir şok. Nigel popüler ve çok sevilen bir karakter. Yaşananlara kim inanabilir ki” dedi. Savunma Bakanı Philip Hammond ise “Nigel’i yıllardır tanıyorum. Açıkçası herkes gibi ben de şoke oldum” diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com