Esed'den Putin'e "Ukrayna" desteği

Esedden Putine Ukrayna desteği
Suriye Devlet Başkanı Esed, "Ukrayna'da güvenlik ve istikrarın sağlanması adına harcadığı çaba" nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Putin'e desteğini açıkladı

ŞAM (AA) - Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, "Ukrayna’da güvenlik ve istikrarın sağlanması adına harcadığı çaba" nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e destek mesajı verdi.

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre Esed, Putin'e gönderdiği mektupta, "Ukrayna’da meşruiyet ve demokrasiye darbe indirilerek radikal teröristler lehine yönetimi değiştirme girişimlerinin olduğuna" işaret ederek, "Başkan Putin’in halklar ve devletler arasındaki ilişkileri düzenleyen uluslararası kanunlar ve meşruiyete bağlı kalıp iyi bir politikayla güvenlik ve istikrarı sağlama çabalarının Suriye devleti ve halkı tarafından desteklendiğini" ifade etti.

Mektupta Esed, "Putin politikasında, uluslararası meşruiyet ve Birleşmiş Milletler (BM) hedeflerine dayanmasının devletlerin egemenliği ve halkların kendi geleceklerini belirleme haklarına saygının temel adresini oluşturduğu dengeli ve şeffaf bir dünya sistemi için tüm dünya halklarının garantörü oldu" dedi.

Esed, Putin’in "barışsever çabalarla istikrarı desteklemesinin yanında terör ve radikalliğe karşı savaşan bir dünya sistemi kurma amaçlı politikasına" Suriye'nin desteğini yineledi.

Ukrayna’da istikrarın yeniden oluşmasına katkı sağlamada Putin’in büyük gücüne güvenini ifade eden Esed, dost Ukrayna halkının da ülkelerinde terör ve radikalizme son verme gücüne sahip olduğuna inandığını belirtti.

Esed'in mektupta, "Rusya yönetiminin hak ve dürüstlüğün zaferi yönünde takındığı tutumlar, halkların ideallerindeki geleceğin yapılandırılmasıyla birlikte dünya devletlerine ve halklarına tehdit oluşturan tehlikelerden kurtulmalarına katkı sağlayacaktır" dediği kaydedildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com