Esed'i sarsan saldırı muhalif subaydan

Esed'i sarsan saldırı muhalif subaydan
Şam'da dün düzenlenen bombalı saldırıyı bir subayın gerçekleştirdiği, saldırıda Beşşar Esed'in hedef alındığı iddia edildi.
Halen Suriye'de bulunan tanınmış muhalif aydınlardan Dr. Muhammed Suri, ülkede yaşananlar hakkında AA muhabirine bilgi verdi.
Ulusal Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı binaya yapılan saldırının, intihar saldırısı olmadığını anlatan Dr. Suri, bombalı saldırıyı muhalif bir subayın gerçekleştirdiğini ileri sürdü.
 
Ulusal Güvenlik Kurulu toplantısının bugün yapılmasının planlandığını ancak güvenlik gerekçesiyle dün yapıldığını iddia eden Dr. Suri, subayın bu ihtimali de gözününde bulundurarak saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.
 
Subay güvenli yerde
 
"Bombalı saldırıda Beşşar Esed'in hedef alındığını ancak bu hedefe ulaşılamadığını" ifade eden Dr. Suri, şöyle devam etti:
 
"Eylem, içeriden bir subayın gerçekleştirdiği bir suikasttır. Toplantının yapılacağı yere bomba yerleştirmiş, dışarı çıkmış. Subayımız güvenli bir yerde. Toplantı bir gün önceye alınmasaydı daha büyükler de ölebilirdi. Saldırıda Esed'in kardeşi Mahir Esed ağır yaralandı. Bu, açıklanmıyor. Tedavi gördüğü hastaneye kimseyi yaklaştırmıyorlar."
 
Dr. Suri, Esed yönetiminin, Suriye ordusunda görevli bazı askerlere gaz maskesi dağıttığını ileri sürdü. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com