Eşek gerginliği sürüyor

Eşek gerginliği sürüyor
Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde aralarında daha önce bir husumet bulunan iki aile fertleri arasında ‘eşeğin dut yemesi’ bahanesi ile çıkan kavganın ardından gerginlik devam ederken, dün gece çocukları ölen Başkurt ailesi Koç ailesinden bir kişiye ait evi y
Çüngüş’ün Atalar köyünde, Koç ve Başkurt ailesi fertleri arasında 'Eşek' bahanesi ile çıkan tartışma bir anda taş, sopa ve silahlı kavgaya dönüşmüş ve kavgada C.K.’nın silahından çıkan merminin isabet ettiği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Fahrettin Başkurt (22) ağır olmak üzere Mahmut ve Nazlı Başkurt yaralanmıştı. Ağır yaralanan Fahrettin Başkurt hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybederken akraba olan köylüler arasında başlayan gerginlik tırmanarak devam ediyor. Olayın ardından bölgeye giden güvenlik kuvvetleri cinayet şüphelisi C.K.’yı gözaltına alıp edildiği adli makamlarca tutuklanırken, Koç ve Başkurt aile fertleri arasındaki gerginlik her geçen gün artıyar. Dün gece Başkurt ailesi fertleri köyde bulunan Koç ailesi fertlerinden birinin evini yaktı. Güvenlik kuvvetlerinin zamanında müdahalesi ile olay büyümeden kontrol altına alındı. Gerginliğin devam etttiği Atalar köyünde ikamet eden Koç ailesi fertleri güvenlik kuvvetleri kontrolünde köyden çıkarıldı.
 
Hayatını kaybeden Fahrettin Başkurt için köy camisinde taziyeleri kabul eden ailesi olayın şokunu atlatamadı. Köyde olası sıkıntılara karşı jandarma ekipleri sivil olarak görevlendirildi. Köy giriş ve çıkışları kapatılırken, nöbet tutan askerler tarafların olası kavgalarını önlemek için her an tetikte bekliyor. Hayatını kaybeden Fahrettin Başkurt'un eniştesi ve kuzeni Mehmet Başkurt, olayın fındık kabuğunu doldurmayan sebeplerden dolayı meydana geldiğini söyledi. Başkurt, "Daha önce iki aile arasında bir boşanma yaşanmıştı. Aileler sık sık bundan dolayı birbirlerine karşı sorunlar oluşturuyordu. Son olaya da bahane olarak 'eşeğin dut yemesi' oldu. Bundan dolayı başlayan kavganın sonu böyle oldu" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com