Eşek ve köpekle...

Eşek ve köpekle...
Fransa'da, piyano tamirciliğiyle uğraşan Fortgeot, eşeği ve köpeğiyle çıktığı dünya turu kapsamında, Çanakkale'nin Lapseki ilçesine ulaştı.

Fransa'da, piyano tamirciliğiyle uğraşan 32 yaşındaki Julien Fortgeot, yaklaşık 6 gün önce İpsala'dan Türkiye'ye giriş yaptı. Yanındaki ''Maga'' adlı köpek ile ''Samedi'' adını verdiği eşeğiyle Çanakkale'nin Lapseki ilçesine gelen Fortgeot, yol haritasını izleyerek Kundakçılar köyü yakınlarında kamp kurdu.

Fortgeot, yaptığı açıklamada, ilk hedefinin İzmir'e ulaşmak olduğunu belirterek, ''Türkiye gezimin ardından, İran, Irak, Afganistan, Pakistan ve Hindistan'a gitmek istiyorum'' dedi.

Gezisi sırasında tüm anılarını kayda aldığını anlatan Fortgeot, turu tamamladıktan sonra bunları kitap haline getirmek istediğini dile getirdi.

Fortgeot, hayvanların dostluğunu daha kalıcı bulduğu için eşek ve köpekle yola çıktığını ifade ederek, Türkiye ziyareti sırasında geçtiği her yerden insanlardan yardım aldığını, Türk insanını çok cana yakın bulduğunu kaydetti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com