Esenboğa'nın çatısı çöktü!

Esenboğa'nın çatısı çöktü!
Esenboğa Havalimanının çatısı bölgeye düşen yoğun yağışın ardından zarar gördü

Esenboğa'da akşam saatlerinde başlayan yağış, yaklaşık 2 saat etkili oldu. Yağışın ardından Esenboğa Havalimanının İç ve Dış Hatlar giriş bölümündeki çatı bir süre sonra biriken suyu taşıyamadı ve su sızdırmaya başladı.

Bu arada, Esenboğa Havalimanına İç ve Dış Hatlar bölümünün arasında kalan asma katın alt kısmının bir bölümü, suyun birikmesi sonucu çöktü.

Esenboğa Havalimanı'nda güvenlik önlemleri alınırken, yolcuların da cep telefonlarıyla oluşan manzarayı görüntüledikleri dikkat çekti.

Esenboğa Havalimanında çökme nedeniyle oluşan hasar giderilmeye çalışılırken, biriken suyun tahliye çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, suların elektrik tesisatına sızmasıyla birlikte Esenboğa Havalimanı'nda sık sık elektrik kesintisi yaşandı.

"BAŞARILI BİR SINAV VERDİK"
Esenboğa Havalimanı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cemal Kabadayı, ''Esenboğa Havalimanı tüm fonksiyonları ve tüm personeli ile kesintisiz hizmet sundu'' dedi.

Kabadayı, yaptığı yazılı açıklamada, şiddetli fırtınaya rağmen Esenboğa Havalimanı'nın ''başarılı bir sınav verdiğini'' ifade etti.

Kabadayı, açıklamasında şunları kaydetti:

''Ankara genelinde etkili olan ve Esenboğa çevresinde hızı 150 kilometreye ulaşan hortum etkisindeki fırtına ve yoğun yağış, Esenboğa Havalimanı'nda operasyon kesintisine yol açmadı. Etkili olan fırtına ve şiddetli yağış sırasında başarılı bir sınav veren Esenboğa Havalimanı tüm fonksiyonları ve tüm personeli ile kesintisiz hizmet sundu.

Ankara Esenboğa Havalimanı Terminalleri içinde, uçuş bilgisinden köprülere ve diğer tüm operasyonlar olağan seyrinde sürdürüldü. Hava muhalefeti nedeniyle, rüzgar hızı ve yağışa bağlı olarak görüş mesafesinin de düşmesi ile bir uçak başka bir havalimanına yönlendirildi.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com