Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi açıldı

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi açıldı
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

İSTANBUL (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Rahatsız olanların Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail'in olmasını anlıyoruz ama CHP, MHP ve okyanus ötesinin rahatsız olmasını anlayamıyoruz" dedi.

Müezzinoğlu, Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 1984-1986 yılları arasında Esenler'de iki yıl hekimlik yaptığını söyledi. 

"Önce insan, önce sağlık" dediklerini anlatan Müezzinoğlu, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanı yaşat ki devlet yücelsin" sözünü hatırlatarak, "11 yıl önce bu ülkede millet 'AK Parti' dedi. Millet, 'Recep Tayyip Erdoğan' dedi. Ben, 'Recep Tayyip Erdoğan'a güveniyorum' dedi" diye konuştu. 

Milletin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarına güvendiğini aktaran Müezzinoğlu, kendilerinin de milletin iradesini asla karanlık oda senaryolarına teslim etmediklerini dile getirdi.

Siyasi istikrarı bozmaya çalışanlara asla müsaade etmediklerine dikkati çeken Müezzinoğlu, hastaneleri çağdaş ve modern hale getirdiklerini aktararak, "Danıştay hadiselerini yaşadık. Ayışığı, Sarıkız senaryolarını yaşadık. Parti kapatma dönemlerini yaşadık. 27 Nisan bildirilerini yaşadık. Ama ona rağmen millet adına dik durduk, dik yürüdük, dik durmaya ve yürümeye devam ediyoruz. Onun için siyasi istikrar, bize ekonomik istikrarı getirdi. Ekonomik istikrar sağlıktaki bütün bu değişimleri getirdi" ifadelerini kullandı. 

- "Ne zaman bu milletin derdini dert olarak göreceksiniz?"

Siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesinden rahatsız olanların bulunduğunu ifade eden Müezzinoğlu, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: 

"Türkiye'nin Marmaray'ı başarmış olmasından rahatsız olanlar var. Üçüncü boğaz köprüsünü yapıyor olmasından rahatsız olanlar var. Kanal İstanbul'u yapıyor olmasından rahatsız olanlar var. Üçüncü havaalanı yapmış olmasından rahatsız olanlar var. Şehir hastaneleri yapacak olmamızdan rahatsız olanlar var. Bu rahatsız olanların Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail'in olmasını anlıyoruz ama CHP, MHP ve okyanus ötesinin rahatsız olmasını anlayamıyoruz. Türkiye'yi ne zaman seveceksiniz? Ne zaman halkla beraber olacaksınız? Ne zaman milletle beraber olacaksınız? Ne zaman fakir fukaranın, hastanın, engellinin yanında olacaksınız? Ne zaman bu milletin derdini dert olarak göreceksiniz? Ne zaman 'dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır' diyeceksiniz? Milletin derdini ve sıkıntısını ne zaman dert edineceksiniz? Ama onların öyle bir derdi hiç olmadı. Ne yazık ki bugün de yok."

Ayrım yapmadan 76 milyonu kucaklayarak çalışmaya devam ettiklerini anlatan Müezzinoğlu, "İnşallah, sandıklar Esenler'de bir farklı mesajı İstanbul'a da verecek, Türkiye'ye de verecek, dünyaya da verecek ve okyanus ötesine de verecek. Bu milleti seviyoruz" dedi.

- "Rabbim onlara da yardımcı olsun"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, bu milletin hastane kapıları ve kolidorlarında beklemesine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tahammülü olmadığını anlatarek, "10-11 yıl önce şu soruyu birbirimize sorarak hayıflanmaz mıydık? Almanya'dan, İngiltere'den bir turist gelmiş, Antalya'da veya İstanbul'da rahatsızlanmış. Almanya, İngiltere ambulans uçağını göndermiş, vatandaşını almış ülkesine götürmüş. 'Vay anasına ya...' diyor muyduk? Ey Kılıçdaroğlu, sen o zaman SGK genel müdürüydün. Rabbim onlara da yardımcı olsun. İnşallah, bu millete onların da gönül kapıları açılır" şeklinde konuştu. 

Konuşmasının ardından Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu tarafından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na plaket verilerek, protokol üyeleriyle birlikte hastanenin açılış kurdelesi kesildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com