Esenlik Belediyesporlu Kick Boksçular, Şampiyonadan 7 Madalya İle Döndü

Esenlik Belediyesporlu Kick Boksçular, Şampiyonadan 7 Madalya İle Döndü
Esenlik Malatya Belediyespor Kick Boks takımı, Türkiye Kick Boks Şampiyonası’ndan 7 madalya ile döndü

Esenlik Malatya Belediyespor Kick Boks takımı, Türkiye Kick Boks Şampiyonası’ndan 7 madalya ile döndü.
Kick Boks Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyet programı kapsamında Adıyaman’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılan Esenlik Malatya Belediyespor Kick Boks takımı, şampiyonada 7 madalya kazandı. Şampiyonada, Tayfun Dönmez büyükler 57 kilogramda birinci oldu. Dönmez, 19 ile 29 Kasım tarihleri arasında milli takım kampına katılarak, 30 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda milli formayı giyecek. Gençler 74 Kilogramda birinciliği elde eden Yakup Yiğit ise, Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Kick Boks Şampiyonası biletini aldı. Yiğit, 3-13 Eylül tarihleri arasında milli takım kampına katılarak, 14-21 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Kick Boks Şampiyonasında milli formayla mücadele edecek.
Adıyaman’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda derece alan diğer sporcular ise şöyle:
Muhammed Cihat Budak büyükler 84 kilogramda üçüncü. Ali Deveceloğlu gençler 69 kilogramda üçüncü. Halil İbrahim Karaduman gençler 79 kilogramda üçüncü. Mahmut Baltutan büyükler 84 kilogramda üçüncü. Muhammed Furkan Çığrık büyükler +91 kilogramda ikinci.
Şampiyonada elde edilen başarının kendilerini çok mutlu ettiğini kaydeden Milli Takım ve Esenlik Malatya Belediyespor Kick Boks Takım Antrenörü Hasan Basri Karakuş, “18-24 Ağustos tarihleri arasında Türkiye Kick Boks Şampiyonası Adıyaman’da yapıldı. Esenlik Malatya Belediyespor olarak şampiyonaya 20 sporcuyla katıldık. Şampiyona bizim adımıza başarılı geçti. İkinci birinci, bir ikinci ve 4 tanede üçüncü olan sporcumuz var” dedi.
Milli Kick Boksçu Tayfun Dönmez, Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda final oynayıp, İstiklal Marşını okutmak istediğini belirterek, “Defalarca Türkiye Şampiyonlukları kazanarak, dünya dereceleri elde ettim. Adıyaman’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda kendi kategorimde bir kez daha şampiyon oldum. 30 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Dünya Kick Boks Şampiyonasına katılma hakkını elde ettim. Amacım şampiyonada final oynamak” dedi.
Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Kick Boks Şampiyonasına katılacak olan milli sporcu Yakup Yiğit ise, Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Kick Boks Şampiyonasına katılma biletini aldığı için mutlu olduğunu kaydetti.
Öte yandan Esenlik Malatya Belediyespor Kulüp Başkanı Orhan Barman, kick boks takımı sporcularını elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com