Eşi ölen Romanyalı kadın müslüman oldu

Eşi ölen Romanyalı kadın müslüman oldu
Kütahya Simav'da eşi ölen Romanyalı kadın, Müslüman oldu.

Kütahya Simav'da eşi ölen Romanyalı kadın, Müslüman oldu.
6 yıl önce Romanya'ya çalışmaya giden Simavlı Kani Muhtarlar, burada Maria (35) ile tanıştı. Bir yıl sonra memleketini bırakıp geldiği Simav'da Türk vatandaşı olan Maria, Beyce beldesine yerleşti. Arda isimli bir de çocuk dünyaya getiren Maria'nın eşi geçen yıl hayatını kaybetti. Maria, memleketine dönmek yerine Simav'da yaşamayı tercih etti. Tekstilde çalışan arkadaşları sayesinde İslamiyet'i merak eden Maria, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra Müslüman olmaya karar verdi ve Simav Müftülüğüne
başvurdu. Müftülükte bugün saat 15.00'de yapılan ihtida törenin ardından Meryem ismini alarak Müslüman olan Maria, "Müslümanlığı tercih ettiğim için çok mutluyum. Simav'da eşimin hatıraları ile birlikte yaşamımı sürdürmek ve çocuğumu Simav'da büyütmek istiyorum" dedi.

"HUZUR EKSİKLİĞİNİ İSLAM'DA BULDUM"
İslamiyet'in hak dini olduğunu yaptığı araştırmalar sonucu anladığını dile getiren Meryem, "Anladım ki İslamiyet hak dinidir. Bunun üzerine İslamiyet'i seçmeye karar verdim. İçimde daha önceden var olan huzur eksikliğini İslam'da buldum" dedi.
Simav İlçe Müftüsü Şükrü İkiz, İslamiyet'i seçen ve Meryem ismini alan Romanyalı geline İslamiyet hakkında bilgiler verdikten sonra Kelime-i Şahadet getirterek ihtida törenini tamamladı. Tören sonrası Romen gelin Meryem'e ihtida belgesi, Kuran-ı Kerim meali ve Kur'an-ı Kerim Hatim CD'si hediye eden Müftü İkiz, çocuğu ile birlikte Simav'da yaşamaya karar veren Meryem'e İslamiyet ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com