ESİDEF, Dünya Ticaret Zirvesi'nde Hedef Büyüttü

ESİDEF, Dünya Ticaret Zirvesi'nde Hedef Büyüttü
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)'nun düzenlediği Dünya Ticaret Zirvesi'nde, Ege Bölgesi'nden 46 firmanın stant kurdu. Kütahya'dan Kütahya Porselen, Güral Porselen, Ceyda Gıda ve Oksella gibi firmaların katıldığı yetkililer t

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)'nun düzenlediği Dünya Ticaret Zirvesi'nde, Ege Bölgesi'nden 46 firmanın stant kurdu. Kütahya'dan Kütahya Porselen, Güral Porselen, Ceyda Gıda ve Oksella gibi firmaların katıldığı yetkililer tarafından ifade edildi. Zirvede 200 işadamı da ikili görüşmeler yaptı.

Dünyanın en büyük iş zirvelerinden biri olarak değerlendirilen Türkiye–Dünya Ticaret Köprüsü, İstanbul Expo Center 9, 10 ve 11 numaralı salonlarda düzenlendi. Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF)'nun kurucu üyesi olduğu TUSKON'un organize ettiği zirveye, yurt dışından 2 binin üzerinde ithalatçı firmanın katıldığı ifade edildi Venezuela'dan Güney Kore'ye, Tanzanya'dan Macaristan'a, İtalya'dan Rusya'ya kadar 135 ülkenin bulunacağı zirveye ESİDEF'li 200 işadamı da temizlik ürünlerinden gıdaya, ayakkabıdan mobilyaya, tarım aletlerinden inşaat malzemelerine birçok sektörde katıldı.
Dünya Ticaret Zirvesi'nin, globalleşen dünya ekonomisinin rekabetçi şartlarından dolayı daha da önem kazandığını belirten ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, 'İçinde yaşadığımız ekonomik durumu gözönünde bulundurursak, bu organizasyon çok büyük önem taşıyor. 135 ülkeden 2 bin ithalatçı firma alıcının ayağına, hem de Türkiye'ye geliyor. Bu, Türk işadamları için kaçınılmaz bir büyüklük. Biz de üye işadamı arkadaşlarımıza bu zirveye katılmalarını aylardan beri tavsiye ediyoruz. 46 firma, stant olarak ürünlerini sergileyecek, 200 işadamı üyemiz de ikili iş görüşmeleri yapmak için katılacak. Üye işadamlarımızın bu zirveden 5 bin iş görüşmesi ve 500 milyon dolarlık ticaretle dönmesini bekliyoruz.' dedi. Davulcuoğlu, zirveden sonra Türk kültürünü ve ticari yapısını yerinde görmek amacıyla Anadolu'nun 61 şehrinden ağırlanacak kişilerin ve 20 ülkenin Ege'ye misafir olacağını kaydetti.
HANGİ DERNEK, HANGİ ÜLKE İŞADAMLARINI MİSAFİR EDECEK
İl Dernek Ülke
İzmir İGİD Nijer, Sırbistan, Mali
İzmir İZİAD Tanzanya
Manisa MASİAD Sudan
Turgutlu TUSİAD Madagaskar
Balıkesir GESİAD Venezüella, Yunanistan
Edremit ESİAD Güney Kore
Nazilli NASİAD Avusturalya
Muğla MUSİD Benin
Antalya AGİD Rusya
Isparta ISİAD Tayland
Afyon HÜRSİAD Etiyopya
Kütahya KÜTİAD Malavi
Denizli GETİAD Kenya
Biga BİAD Gabon
Uşak USİAD Gine
Salihli SASİAD Zanzibar
İsçehisar İSMİAD Şili
ZİRVEYE KATILAN FİRMALARIN BAZILARI İzmir: Orkide, Alfemo, Bisset Tekstil, Naturin Doğal İlaç, Firdevs Mobilya, Güralp Vinç, Demirtaş Medikal, İsonem Yapı Kimyasalları, Kenmak, Rena Yatak.
Antalya: Askan Arıtma, Api Kapak, Elit Tarım, Eskapet, Levent Kimya, Verve Mutfak
Denizli: Kayteks, Çarkıt Kablo, Görenler Etiket, Özgüven Kablo, Ada İç Giyim, Aynes, Moravia, Sena Kablo.
Uşak: Umpaş Seramik.
Aydın: Alpler Ziraat, Asdor Kapı.
Balıkesir: Windoline, Turyağ, Erdil Akü, Litaratür Elektrik Kimya.
Kütahya: Kütahya Porselen, Güral Porselen, Ceyda Gıda, Oksella.
Manisa: Erinöz Bahçe Mobilyaları, Lidya Konserve.
Nazilli: Uğur Group.
Biga: Saygılı Römork, Minerpolin Tekstil. Isparta: Botalife


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com