Eşim 230 Gündür Rüyamdan Çıkmıyor

Eşim 230 Gündür Rüyamdan Çıkmıyor
İstanbul'daki sel felaketinde, sulara kapılan belediye işçisi Mevlüt Macit'in eşi Güllü Macit: Rüyamda bana nerede olduğunu anlatmaya çalışıyor. Gidip dua edebileceğimiz bir mezar taşı bile yok.

Kardon Maden Ocağı'ndaki patlamada hayatını kaybeden iki işçinin cenazesine 8 ay sonra ulaşılması, eşi 8 ay önce İstanbul'da sele kapılan Güllü Macit'i de umutlandırdı. Ataşehir'de, 8 Haziran günü yağan şiddetli yağmurda Kurbağalıdere'de sele kapılarak kaybolan belediye işçisi Mevlüt Macit'in acılı eşi, kocasının rüyasından çıkmadığını belirterek, "Son zamanlarda onu hep aynı yerde görüyorum. Dereağzı'nda bulunan köprünün altında olduğunu bana anlatmaya çalışıyor. Yetkililerden oranın aranmasını istiyorum" dedi. 3 çocuğuyla perişan olduğunu belirten acılı eş, "Çocuklarım her kapı çaldığında 'Babamız geldi' diyerek koşuyor. Cesedinin bulunmaması, sanki yaşıyormuş gibi hissetmemize yol açıyor. Eşimin, çocuklarımla gidip dua edeceğimiz bir mezarı bile yok" diye dert yandı.

AYNI GÜN KOVULMUŞTU
Ailenin avukatı Onur Öztürk de, acılı eşin gördüğü rüyanın bir mesaj olabileceğini ve tekrar arama yapılmasını talep edeceklerini dile getirdi. Macit'in 17 yaşındaki kızı Burcu Macit ise duygularını, "Benim babam insanlara yardım ederken görevi başında şehit oldu. O belki başkalarına göre sadece temizlikçiydi ama bizim aslan babamızdı. Sokakta yürürken bir temizlik görevlisi görse, üşüdüklerini düşünüp çay alırdı" diye özetledi. Macit Ailesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından, Tuzla Aydınlı'da kendilerine hediye edilen eve taşınacakları günü de iple çekiyor. Taşan derenin üzerindeki köprüden geçen insanlara yardım ettiği sırada sel sularına kapılan belediye işçisi Mevlüt Macit'in, azgın sularla boğuştuğu sırada, taşeron firma tarafından işten çıkarıldığını ortaya çıkmıştı. (Sabah)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com