“Esirleri kurtaracaktık Ankara engelledi”

“Esirleri kurtaracaktık Ankara engelledi”
PKK tarafından kaçırılıp bir buçuk yıl alıkonulan 8 kamu görevlisi, açılım sürecinde AKP-BDP-PKK şovuyla serbest bırakılmıştı. Şırnak Meteler Timi’nde bir asker olayın perde arkasını anlattı.
Aydınlık Gazetesi'ne konuşan Şırnak Meteler Timi’nden Jandarma Özel Harekatçı asker şunları anlattı:
 
8 kamu görevlisinin kaçırılmasının ardından 5 ay sonra ilk raporumuzu hazırladık. Kuzey Irak’taki TSK istihbarat personelinden aldığımız bilgi PKK’yı bu eylemde başından sonuna iki MOSSAD ajanının yönettiğiydi.
 
Genelkurmay’a sunulan bu ilk rapor Ankara’yı karıştırdı. Yüksek rütbeli komutanlar bize ve istihbarat kaynaklarımıza güvenlerinin azaldığına dair kapalı söylemlerde bulundular. Elimiz kolumuz bağlandı.
 
Operasyonlarda sağ ele geçirilen bir örgüt üyesinden, rehinelerin yerini öğrendik. İkinci raporu da hazırladık. Rehinelerin Zaho ve Duhok’taki koordinatlarını rapora işledik. Kimsenin burnu kanamadan onları kurtarabilirdik.
 
Üç gün sonra aldığımız emirle, bölgede sıcak takip yapılmayacağı bildirildi. İstihbarat personelimiz geri döndürüldü. Örgütle bağlantılı sivil istihbaratçılarımız ölü bulundu. Biz dağlara sürüdük. Açılım oldu. Tablo ortada…” (CTE)
 
Haberin tamamı bugünkü Aydınlık Gazetesi'nde…
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com