Eski AKP'li vekilden şok sözler

Eski AKP'li vekilden şok sözler
AKP’den olay bir şekilde ayrılan Kütahya Milletvekili İdris Bal hükümete ağır eleştiriler getirdi.

HSYK’nın yapısının değiştirilmek istenmesini eleştiren İdris Bal "Devletin yapısı ile oyuncak hamuru oynar gibi oynanmaz." Dedi
 
Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal "Devletin yapısı ile oyuncak hamuru oynar gibi oynanmaz. Cumhurbaşkanını böyle durumlarda köşeli konuşmayacaksa Allah aşkına ne zaman köşeli konuşacak" şeklinde konuştu.
 
Bal, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında HSYK teklifini sert sözlerle eleştirerek şöyle dedi:

"Tabi ki bu Anayasa Mahkemesine gidebilir. Büyük bir ihtimalle Anayasa Mahkemesi iptal eder. Ama atananlar atanmıştır. Anayasa Mahkemesinin kararları da geriye yürümeyeceği için ne olacaktır, yeni bir düzenleme gerekecektir. Ve eski düzenlemede ortadan kalktığından dolayı bunu yapan yürütme ve yasama yani Türk parlamenter sisteminin doğasından dolayı şu andaki hükümet amacına ermiş olacaktır. Amaç budur.
Demokratik ülkelerde günübirlik hareket edilmez. Devletin yapısı ile oyuncak hamuru oynar gibi oynanmaz."
 
Bir basın mensubunun, "İfadeye çağrılan ancak gitmeyen Bilal Erdoğan, babası Başbakan Erdoğan ile birlikte görüntü verdi, nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Bal, "Ben bu olayı sizden öğrendim şimdi" derken, "Hukuk devletinde herkes eşittir. Herkes yargılanabilir" dedi.
 
Bal, Türkiye'nin bir rejim krizi içinde olduğunu iddia ederek, "Kuvvetler ayrılığı iptal olmuş durumdadır" diye konuştu.
 
Bir soru üzerine Bal, "Devletin başı olarak cumhurbaşkanının böyle durumlarda, cumhurbaşkanını böyle durumlarda köşeli konuşmayacaksa Allah aşkına ne zaman köşeli konuşacak. Devletin başısınız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com