Eski AP vekili serbest bırakıldı

Eski AP vekili serbest bırakıldı
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 248 kutu B1 vitamin hapıyla yakalanan ve arama kararı olduğu için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen Avrupa Paramentosu eski milletvekili Feleknas Uca dün gece adliyeye sevk edildi.
Uca savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
 
Avrupa Parlamentosu'nda 1999 ile 2009 yılları arasında milletvekilliği yapan Feleknaz Uca geçtiğimiz salı günü Almanya'dan Türkiye'ye gelmiş, Diyarbakır'a gitmek üzereyken Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı. Yanında getirdiği 248 kutu B1 vitamin hapının bildirimi olmadığı için gözaltına alınan Feleknas Uca'nın ilaçlarla ilgili verdiği ifadesinde " bu vitaminleri ölüm orucundaki mahkumlar için getirdim" dediği iddia edilmişti.

Alman vatandaşı olan Feleknas Uca ile ilgili yapılan araştırmada Uca'nın arama kaydının olduğu da belirlenmişti. Uca, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülmüş buradaki sorgusunun ardından dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildiği öğrenildi. 21.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Uca savcılıkta verdiği ifadesinin ardından serbest bırakıldı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com