Eski bakan karısından korunacak!

Eski bakan karısından korunacak!
Eski Devlet Bakanı, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal’ın, boşanma davaları süren eşi Döndü Bal için, “Karım beni tehdit ediyor, bana her an zarar verebilir” diyerek mahkemeden koruma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Ankara 1. Aile Mahkemesi, talep üzerine, TBMM başta, Faruk Bal’ın bulunduğu yerlere yaklaşmaması için, Döndü Bal hakkında tedbir kararı verdi.

Döndü Bal, 5 Ekim 2012 tarihinde Faruk Bal’dan boşanmak için dava açtı. Şiddetli geçimsizliği gerekçe gösteren Döndü Bal, iki çocuğunun velayetini ve ortak malların çocukların üzerine geçirilmesini talep etti.
 
HÂKİM HAKLI BULDU
 
Boşanma davası sürerken, Faruk Bal, avukatı aracılığı ile davanın görüldüğü mahkemeye başvurarak, karısı Döndü Bal hakkında tedbir kararı verilmesini talep etti. Bal dilekçesinde, “Eşim sinirlerine hakim olamıyor. Her an TBMM’ye ya da partime gelip huzursuzluk çıkarabilir, onurumla oynayabilir, saldırgan bir yapıya sahiptir, her an bana zarar verebilir” iddiasında bulundu.
 
Başvuruyu değerlendiren Ankara 1. Aile Mahkemesi Hâkimi, Döndü Bal hakkında, 31 Aralık 2012’den itibaren 6 ay süreyle, Faruk Bal’ın görev yaptığı TBMM’ye, parti merkezine ve Çayyolundaki ikametgahının bulunduğu yerlere yaklaşmaması ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi yönünde “tedbir kararı” verdi.
 
‘6 AY DAHA UZATIN’
 
Hürriyet gazetesine konuşan Döndü Bal, “Evet doğru. Tebligat bana ulaşınca, mahkemeye hiç itirazda bulunmadığım gibi üstelik ‘6 ay daha uzatın’ diye dilekçe verdim. Benim bir kadın, 19 yıllık eşi olarak kendisine zarar vereceğimi düşünüyor ve hâkim de inanıyorsa diyecek bir sözüm yok. Üstelik eski bakan olduğu için de 2 polis koruması var” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com