Eski bakan zor durumda

Eski bakan zor durumda
İsrail'in aşırı sağcı eski dışişleri bakanı Avigdor Lieberman hakkında, görevinden istifa etmesinden yaklaşık iki hafta sonra dava açıldı.

İsrail'in aşırı sağcı eski dışişleri bakanı Avigdor Lieberman hakkında, görevinden istifa etmesinden yaklaşık iki hafta sonra dava açıldı.
 
İsrail Adalet Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Lieberman hakkında dolandırıcılık ve güveni suistimal suçlarından dava açıldı.
 
Savcılık Lieberman'ı, hakkındaki polis incelemesi ile ilgili kendisine gizli bilgiler sızdıran bir diplomatı 2009 yılında Letonya büyükelçiliğine getirmekle suçluyor. Büyükelçiyi atayan komiteye başkanlık eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon'un Lieberman aleyhinde tanıklık yapmak üzere dinleneceği belirtiliyor.
 
54 yaşındaki aşırı sağcı siyasetçi, hakkındaki suçlamalar nedeniyle aralık ayı ortalarında görevinden ayrılmıştı.
 
KABİNEDE YER ALAMAYABİLİR
 
İsrail eski dışişleri bakanının siyasi hayatının bu davadan zarar görebileceği belirtiliyor. Lieberman'ın lideri olduğu aşırı sağcı “Evimiz İsrail” (Yisrael Beiteinu) partisi, başbakan Benyamin Netanyahu'nun Likud partisi ile 22 Ocak tarihindeki seçimler için ittifak yapmıştı.
 
Lieberman, iki partinin hazırladığı ortak listede Başbakan Netanyahu'dan sonra ikinci isim. Lieberman'ın seçimlerde milletvekili seçilmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Ancak İsrail yasaları uyarınca Lieberman'ın milletvekili seçildiği halde hakkındaki suçlamalar nedeniyle kabinede yer almayabileceği belirtiliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com