Eski bakana 2. suikast girişimi

Eski bakana 2. suikast girişimi
2009’da Bilkent’deki canlı bomba eyleminden kurtulan Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk’e yönelik, 2. suikast planı bulundu.

TBMM yaşadışı telefon dinlemeleri konusundaki araştırma komisyonuna bilgi veren Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı yetkilileri, Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk’e yönelik 2. suikast planı yapıldığını açıkladılar.
 
DHKP-C adlı örgütün planı, telefon ve ortam dinlemesi sonucu engellendi.
 
Gazeteport’un haberine göre, 2012 yılı Mart ayında Ankara’da DHKP-C’ye yönelik bir operasyon yapıldı. Bir yıllık dinleme ve izleme sonucu gerçekleşen operasyonda, eski Bakan Türk’ün daha çok yaz aylarında kullandığı Bolu’daki evine yönelik keşif bilgileri ve fotoğraflar bulundu. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 7’si tutuklandı.
 
Türk, daha önce de, canlı bomba eyleminden kurtulmuştu. 13 Nisan 2009’da Bilkent Üniversitesinde ‘’Anayasa Hukuku’’ dersi için B-113 sınıfına giren Türk’ün arkasından gelen genç bir kadın, üzerindeki bombalı düzeneği patlatmak istemişti. Türk’ün korumaları müdahale ederek canlı bombayı etkisiz hale getirmişti. Saldırganın üzerinde bir kilo patlayıcı ve silah bulunmuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com